Güncel
19 Eki 2020 10:27 Son Güncelleme: 19 Eki 2020 10:46

İlk telefon görüşmesinde Erdoğan Tatar'a ne söyledi?

KKTC Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden sonra TC. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ersin Tatar'la ilk telefon görüşmesini yaptı. Erdoğan, Tatar4a ne söyledi?

İlk telefon görüşmesinde Erdoğan Tatar'a ne söyledi?

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin 5'inci Cumhurbaşkanı seçilen Ersin Tatar'ı telefonla arayarak kutladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ersin Tatar'la telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmede Erdoğan, Ersin Tatar'ın başbakanlığı döneminde Türkiye ile olan uyumlu çalışmalara vurgu yaptı. Erdoğan, Ersin Tatar'ın geleceğe dair sunduğu vizyon ve gösterdiği güçlü liderlikle zor bir dönemde cereyan eden seçim yarışından galip çıkmaya muvaffak olduğunu kaydetti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı seçilen Ersin Tatar ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşmede, KKTC Cumhurbaşkanlığı seçimlerindeki başarısı nedeniyle Ersin Tatar'a tebrik etti: "Cumhurbaşkanlığı görevine seçilmenizin şahsınız, KKTC halkı ve Kıbrıs davamız için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum" 

Erdoğan, Kıbrıs Türkü'nün dünyayaya bir kez daha demokratik olgunluğunu ispatladığını belirtti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ersin Tatar'ın Cumhurbaşkanlığında KKTC'nin hak ve adalet mücadelesine özgüvenle ve başarıyla devam edeceğine inancının tam olduğunu vurguladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ersin Tatar'ın Başbakanlığı döneminde başta Doğu Akdeniz'deki hidrokarbon faaliyetleri ve KKTC'nin kalkınması olmak üzere her alanda sergiledikleri uyumlu iş birliğini aynı kararlılıkla sürdüreceklerine inandığını dile getirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye ve KKTC'nin gelecek dönemde Kıbrıs meselesinin çözümüne yönelik gayretlerine de devam edeceğini belirtti.