Güncel
04 Kas 2020 21:15 Son Güncelleme: 04 Kas 2020 21:30

İzmir depreminin sembol binası Rızabey Apartmanı'nın yıkılış anı - VİDEO HABER

İzmir depreminde 34 kişiye mezar olan Rızabey Apartmanı'nın yıkılış anına ait görüntüler ortaya çıktı.

İzmir depreminin sembol binası Rızabey Apartmanı'nın yıkılış anı - VİDEO HABER

34 kişiye mezar olan İzmir depreminin sembol binası Rızabey Apartmanı'nın yıkım anına ait görüntüler ortaya çıktı.

Bayraklı ilçesindeki Sakarya Caddesi üzerinde yer alan Rızabey Apartmanı depremde büyük bir gürültüyle yıkıldı. İçinde yaşayan onlarca kişi kendisini dışarı atamadan saniyeler içinde enkaz haline döndü.

Rızabey Apartmanı'nın yıkıldığı anda karşısındaki binada yer alan işyerinin güvenlik kamerası o tarihi görüntüleri kaydetti. Deprem anına ait ibret verici ve üzerinde çok düşünülmesi gereken o görüntüler ürkütücü olmanın ötesinde anlam taşıyor. 

30 Ekim'de merkezi Seferihisar olan İzmir depreminin sembol binası Rızabey Apartmanı'nın yıkım anı ortaya çıktı. Yaşanan 6,6 büyüklüğündeki deprem sırasında Rıza Bey Apartmanı'nın yıkılmasını karşısındaki bir işyerinin güvenlik kamerası kaydetti. 

Görüntülerde deprem sırasında bina ve ağaçların sallanması, vatandaşların panik ve şaşkınlığı ile apartmanın bir anda çökmesi yer alıyor.

Rızabey Apartmanı'nın altında market ve spor salonuna yer açmak zemin kolonlarının kesildiği ortaya çıkmıştı. Sekiz katlı binanın deprem anında sarsılarak büyük bir gürültüyle yıkılış anı üzerinde çok düşünülmesi ve tartışılması gereken gerçeği tekrar ortaya koydu. 

ETİKETLER
#İzmir depremi