Güncel
29 Oca 2021 10:06 Son Güncelleme: 11 Şub 2021 09:23

Johnson mesai saatleri içinde uyuyor! İngilizler bunu konuşuyor...

Koronavirüs mücadelesinde sıkı tedbirler alan, ülke genelinde karantinalar uygulayan İngiltere'de bu günlerde farklı bir gündem daha var. Başbakan Boris Johnson mesai saatle içinde uyuyor mu, tartışması büyüdü. Ardından bir açıklama yapıldı...

Johnson mesai saatleri içinde uyuyor! İngilizler bunu konuşuyor...

Koronavirüs ile mücadele eden İngiletere'de ilginç bir gündem daha oluştu. Başbakan Johnson'ın mesai saatleri içinde uyuduğuna dair bir tartışma ülke gündeminde yer aldı. Bu tartışmanın ardından ise Kabine Bakanı Gove bir açıklama yaptı. 

Boris Johnson’ın mesai saatleri içerisinde uyuduğu iddialarını Kabine Bakanı Gove yalanladı.

İngiltere Kabine Bakanı Michael Gove, Başbakan Boris Johnson’ın iş başında kısa bir şekerleme yapmadığını ve gün boyunca inanılmaz sıkı bir şekilde çalıştığını söyledi.

Gove, LBC radyoya verdiği röportajda, ‘Johnson mesai saatleri içinde uyur mu?’ şeklinde gelen bir soruya, “Bunu yaptığına dair hiçbir bilgim yok. Bu hikayelerin doğru olduğunu düşünmüyorum, Başbakan’dan tek gördüğüm gün boyu çok çalıştığı. Bu hikayenin nereden çıktığını bilmiyorum. Başbakan, hepimiz gibi, günün her saati koronavirüsü yenmeye odaklanıyor” diyerek yanıt verdi.

Johnson, 22 Ocak’ta ülkede daha bulaşıcı ve ölümcül olduğu düşünülen mutant koronavirüs göründüğünü açıkladı.

 

ETİKETLER
#Boris Johnson