Güncel
25 Oca 2021 09:01 Son Güncelleme: 25 Oca 2021 09:08

Kahvaltı sonrası garsonlara 10 bin TL bahşiş! Pandemide ilaç gibi...

Koronavirüs döneminde ekonomik kriz yaşayan sektörlerin başında kafeler, restoranlar, lokantalar geliyor. Böylesi bir dönemde çalışanlar da düşük maaşlarla yetinmeye gayret ediyor. ABD'de yaşanan bir olay insanlığın hâlâ ölmediğini anlatıyor.

Kahvaltı sonrası garsonlara 10 bin TL bahşiş! Pandemide ilaç gibi...

Koronavirüs döneminde işleri aksayan sektörlerin başında kafe, restoran, lokanta gibi işletmeler geliyor. Pek çok işletme kepenk indirirken, kimileri de çalışanlarını kapı önüne koyuyor az elemanla hizmet veriyor. ABD'de yaşanan bir olay ise pandemi döneminde çalışanların yüzünü gülümsetti. 

ABD’nin Colorado eyaletinde David adlı bir müşteri 20 dolarlık (148 TL) hesap için restoranda çalışan yedi garsona 1.400 (10.380 TL) bahşiş bıraktı.

ABD'nin Colorado eyaletindeki Notchtop Bakery & Cafe'de David adlı müşteri koronavirüs nedeniyle etkilenen restoran sektörünün canlanması için başlatılan ‘2021 Bahşiş Kampanyası’ kapsamında 7 garsona 20 dolarlık hesap için 1.400 dolar (10.380 TL) bahşiş bıraktı.

Restoran sahibi, Nailya Khametvalieva, bir müşterinin çalışanlara kişi başı 200 dolar olmak üzere 1.400 dolarlık bahşiş bırakmasını hem şaşırtıcı hem de bonkör insanların hala var olmasının sevindirici bir durum olarak değerlendirdi.

‘Koronavirüs çok kötü’

Khametvalieva, müşterinin adının David olduğunu ve restoranda sadece kahvaltı yaptığını belirterek, "Müşteri aynı zamanda fişin üzerine ‘Koronavirüs çok kötü’ notu bıraktığını kaydetti.