Güncel
07 Eki 2020 20:19 Son Güncelleme: 07 Eki 2020 20:20

Kapalı Maraş için giriş kapısı hazır, açılış yarın

Kıbrıs adasında 46 yıl sonra KKTC'nin attığı adımla kapalı Maraş yurttaşların kullanımına yarın açılıyor. Başbakan Ersin Tatar'ın duyurusunun ardından, Maraş'ın kullanıma açılacak olan sahil bölgesine giriş için hazırlıklar tamamlandı. Geçiş yapılacak kapı hazır.

Kapalı Maraş için giriş kapısı hazır, açılış yarın

Kıbrıs adasının 1974 yılından beri iskana kapalı kalan en güzel yerleşim yerlerinden olan Maraş, yarın yurttaşların kullanımı için KKTC tarafından açılacak. 46 yıl sonra Kıbrıs Türkünün yeni bir yol haritası olarak atılan adımı Başbakan Ersin Tatar dün tüm dünyaya duyurmuştu. 

Başbakan Ersin Tatar açıklamayı Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte dün düzenledikleri basın toplantısında yapmıştı. 

Başbakan Ersin Tatar'ın açıklamasının ardından 1974'ten beri iskana kapalı tutulan Maraş'a giriş için hazırlıklar tamamlandı. Şehre giriş için yeni bir kapı ve kontrol noktası hazırlandı. Kapalı Maraş'ın, Dr. Fazıl Küçük Stadyumu tarafına bir yurttaşların kontrollü giriş yapabilmeleri için kapı monte edildi.

Yarınki (8 Ekim Perşembe) açılış öncesi Gazimağusa Belediye ekipleri temizlik çalışmaları yaptı. Kapalı Maraş bölgesinin kıyı şeridinin sivil halka açılacak olmasına ilişkin karar sonrası, Maraş'ın girişinde yoğun bir çalışma başladı.

Kapalı Maraş bölgesine yurttaşlar açılan kimlik kontrolleri yapılarak geçecekler. 

Öte yandan kentin, sivil halka açılacak caddelerinde, Gazimağusa Belediye ekiplerinin temizlik çalışmaları yaptıkları gözlemlendi.

ETİKETLER
#Kapalı Maraş