KKTC
07 Ara 2020 11:14 Son Güncelleme: 07 Ara 2020 11:30

Kapalı Maraş'a ziyaret yoğunluğu yaşanıyor! Dakikada ortalama 1 kişi

Maraş'ın bir bölümünün kullanıma açılmasıyla birlikte bölgeye yoğun bir ilgi başladı. Çevre düzenlemesi ve peyzaj çalışmalarının devam ettiği Maraş'ı 2 ayda 73 bin 227 kişi ziyaret etti.

Kapalı Maraş'a ziyaret yoğunluğu yaşanıyor! Dakikada ortalama 1 kişi

Maraş’ın bir bölümünün kullanıma açılmasının üzerinden geçen 2 aylık süredeki ziyaretçi sayısı açıklandı. Maraş'ı dakikada ortalama 1 kişi ziyaret etti. 

Maraş'a gösterilen yoğun ilginin 2 aylık ziyaretçi rakamı 73 bin 227 kişi olarak belirlendi.

Yapılan tespitlere göre Maraş'Bölgenin canlandırılması için çeşitli çalışmalar devam ederken, TC Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Maraş ziyaretinden bir gün önce başlatılan kimlik kontrollü giriş uygulaması bu hafta itibari ile kaldırıldı. 

Maraş’ta ışıklandırma ve kaldırımlara yapılan ahşap ve halatlı bariyer çalışmaları devam ediyor. Yürütülen çalışmalarla Maraş’ın geneline led ışık sistemli sokak aydınlatmaları montajlanıyor.

Maraş’ta bisiklet turları da büyük ilgi görüyor. Maraş’ı bisiklet kiralayıp gezen ziyaretçiler, büfelerden de yiyecek ve içecek satın alıp 46 yıllık ölü kenti ilgi ve merakla geziyor.

Edinilen istatistiksel bilgilere göre, 8 Ekim tarihinde açılan Maraş’ı Ekim ayında 46 bin 55 kişi, Kasım ayında 25 bin 730 kişi, Aralık ayının ilk haftasında ise bin 442 kişi ziyaret etti.