KKTC
01 Oca 2021 10:21 Son Güncelleme: 01 Oca 2021 10:28

Kıbrıs gazisi Sami Duman koronavirüse yenik düştü

Kıbrıs gazisi Sami Duman, koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti. Samsun'un Bafra ilçesinde yaşayan Sami Duman, 15 gündür tedavi görüyordu.

Kıbrıs gazisi Sami Duman koronavirüse yenik düştü

Kıbrıs gazisi Sami Duman, koranavirüs nedeniyle hayatını kaybetti.Sami Duman, Samsun'un Bafra ilçesinde eşiyle birlikte 15 gündür koronavirüs tedavi görüyordu. 67 yaşındaki Kıbrıs gazisi Sami Duman tüm tedaviye rağmen koronavirüse yenik düştü.

Bafra ilçesinde yaşayan Kıbrıs Gazisi Sami Duman ve eşi Nuran Duman (65), corona virüsüne yakalandı. Eşi ile hastanede tedavilerine başlanan KOAH hastası Gazi Sami Duman, sağlık durumunun kötüleşmesi üzerine yoğun bakıma alındı.

Sami Duman, doktorların tüm müdahalelerine rağmen sabah saatlerinde hayatını kaybetti. Gazi Sami Duman, ilçenin Örencik Mahallesinde koronavirüs önlemleri kapsamında düzenlenen tören ve kılınan cenaze namazının ardından aile kabristanlığında toprağa verildi.

Sami Duman'ın cenaze törenine katılan Muharip Gaziler Bafra Temsilcisi Rahmi Şahin, “Kıbrıs 1 ve 2’nci Barış Harekâtına fiilen iştirak eden çok iyi ve değerli bir Türk askeri olarak barış ve özgürlük adına savaşan Muharip Gaziler Derneği asil üyemiz Sami Duman’a Allahtan rahmet kederli ailesine başsağlığı dilerim. Ayrıca tedavi gören eşi Nuran hanıma da acil şifalar diliyorum” dedi.