KKTC
16 Eki 2020 11:41 Son Güncelleme: 16 Eki 2020 11:50

Kıbrıs TMT Mücahitler Derneği seçimde destekleyeceği adayı açıkladı

KKTC Cumhurbaşkanlığı seçimleri ikinci tur oylamasında Kıbrıs TMT Mücahitler Derneği seçimde destekleyeceği adayı açıkladı. dernekten yapılan yazılı açıklamayla Ersin Tatar'a mı Mustafa Aıknıcı'ya mı destek verildiği duyuruldu.

Kıbrıs TMT Mücahitler Derneği seçimde destekleyeceği adayı açıkladı

Pazar günü yapılacak olan KKTC Cumhurbaşkanlığı seçimleri ikinci turunda Kıbrıs TMT Mücahitler Derneği destekleyeceği adayı açıkladı.

Kıbrıs TMT Mücahitler Derneği'nden yapılan yazılı açıklamada Kıbrıs milli davası ve Anavatanla sarsılmaz bağların cumhurbaşkanlığı seçiminde kritik bir aşamaya geldiği belirtildi. 

Açıklamada, Ersin Tatar'a destek verileceği ifade edildi. Kıbrıs TMT Mücahitler Derneği KKTC Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Ersin Tatar'ı destekleyeceğini açıkladı. 

Yazılı açıklamada şöyle denildi: “Bizlere bu aşamada düşen görev, devletimizin vazgeçilmez varlığı ve onu resmen tanıyan, kollayan Anavatanımız Türkiye ile olan birlikteliği kararlılıkla savunan aday Sn. Ersin Tatar’a destek vermektir” ifadelerine yer verildi.

Açıklamada, Kıbrıs TMT Mücahitler Derneği’nin gerek Genel Merkez gerekse ilçelerdeki şubelerin tüm mensupları ile başından beri Tatar’a verilen desteği daha büyük bir coşku ve katılım ile devam ettireceği kaydedildi.