KKTC
02 Oca 2021 17:38 Son Güncelleme: 02 Oca 2021 18:18

Kıbrıs Türkünün sesi olan Kurtlar Vadisi ekranlara geri dönüyor!

Kıbrıs Türkünün sesi olan, bir bölümünde KKTC'nin kurucu Cumhurbaşkanı merhum Rauf Denktaş'ın uzun uzun Kıbrıs davasını anlatmasına olanak sağlayan Kurtlar Vadisi geri dönüyor. Hangi kanalda başlıyor? Merhum Denktaş diziyle ilgili ne söylemişti?

Kıbrıs Türkünün sesi olan Kurtlar Vadisi ekranlara geri dönüyor!

Türk televizyon tarihinin en uzun soluklu dizileri arasında yer alan efsane dizi Kurtlar Vadisi geri dönüyor. Yayınlandığı her bölümüyle ses getiren ve izlenme rekorları kıran Kurtlar Vadisi televizyon seyircisiyle yeniden buluşmaya hazırlanıyor. 

Eski bölümleri dahi izlenme rekorları kıran fenomen dizi hangi kanalda yayınlanacak? Kurtlar Vadisi'nin yeni kanalı hangisi? 

Bu soruların cevabından önce Kurtlar Vadisi'nin Kıbrıs Türkü için önemini hatırlamakta fayda var. KKTC'nin kurucu Cumhurbaşkanı merhum Rauf Denktaş, Kurtlar Vadisi'nde uzun uzun Kıbrıs davasını anlatma olanağı bulmuştu. Dizinin yapımcıları KKTC'ye gelerek Denktaş ile Kıbrıs davasını adeta masaya yatırarak dünyaya mesaj vermişlerdi. 

KURTLAR VADİSİ'NDE DENKTAŞ NELER SÖYLEMİŞTİ

Kurtlar Vadisi'nde Rauf Denktaş'ın da rol aldığı daha doğrusu Cumhurbaşkanı kimliği ile rol aldığı o bölümü izleyebilirsiniz... Ancak hatırlatmakta fayda var ki merhum Denktaş, dizide neden rol aldığını adeta bir ders niteliğinde anlatmıştı. O dönem Dentaş şu sözlerle gerekçesini dile getirmişti: 

"Kurtlar Vadisi'nde oyuncu oldum, oyuncu olarak değil KKTC'nin Cumhurbaşkanı olarak rol aldım' dedi. Denktaş, 'Vadi yönetmenleri bana Kıbrıs sorununu bilen bir kişi olarak, Kıbrıs sorununu bize yazın dediler, biz yazdık. Bunu daha sonra senaryo haline getirdiler ve okumamı istediler. Aslında Türk basınının yapmadığını dizide yaptım' diyerek Türk basınını da eleştirdi. Dentktaş, 'Gerekirse Kıbrıs sorununu Türk halkına ve Anadolu halkına anlatmak için Kurtlar Vadisi'ne değil, kurtların inine bile girerim"

Kurtlar Vadisi'nin 2005 yılındaki o bölümünde Rauf Denktaş'ın sözleri Kıbrıs davasına gönül verenleri göz yaşları içinde bırakmıştı. Bununla birlikte Denktaş'ın tarihi nitelikli o konuşması bir televizyon dizisinden dünyaya bir mesaj olarak yayınlanmıştı. İşte tüm bunlar nedeniyle Kurtlar Vadisi dizisi Kıbrıs Türkü için ayrı bir önem taşımaktadır. 

KURTLAR VADİSİ KAOS

Kurtlar Vadisi Kaos olarak devam edecek efsane dizi Show TV'de yayınlanacak. Bir dönemin reyting rekorları kıran dizisi Kurtlar Vadisi hayranlarını sevindirecek haber geldi. Tekrar bölümleri bile büyük ilgi gören Kurtlar Vadisi dizisi ekranlara geri dönüyor. Efsane dizi Kurtlar Vadisi Kaos adı ile izleyenlerle buluşacak. Show TV'de ekrana getirilecek olan Kurtlar Vadisi Kaos dizisinin 2021 yılının Şubat ayında izleyiciyle buluşacağı müjdesi verildi. Kurtlar Vadisi Kaos dizisinin ilerleyen günlerde fragmanının yayınlanması bekleniyor.