Güncel
18 Eki 2020 13:36 Son Güncelleme: 18 Eki 2020 13:57

KKTC Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimlerinde sandık başında seçim yasağını deldiler

KKTC Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimlerinde sandık başında seçim yasağını deldiler. Polis 6 kişi hakkında işlem başlattı. O kişi sandık başında ne yaptı?

KKTC Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimlerinde sandık başında seçim yasağını deldiler

KKTC Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimlerinde oy kullanmak için sandık başına gelenlerin 6'sı hakkında 'seçim suçu' işledikleri gerekçesiyle polis yasal işlem başlattı. Seçim yasaklarını umursamayan bu 6 kişi sandık başında ne mi yaptı? 

Polis Basın Subaylığı'nın verdiği bilgiye göre bugün süren seçimler sırasında oy kullanmak için gelen seçmenler arasında 6 kişi için işlem yapıldı. Seçim suçu işledikleri tespit edilen kişiler hakkında yasal işlem başlatıldığı açıklandı. 

Polis, Cumhurbaşkanlığı 2. Tur seçimine yönelik oy kullanırken seçim suçu işleyen 3 seçmen hakkında yasal işlem başlatıldığını açıkladı. Polis Basın Subaylığı’ndan yapılan açıklamaya göre, 

SEÇİM SUÇU İŞLEDİLER

Polis Basın Subaylığı'ndan yapılan açıklamaya göre seçim suçları Lefkoşa, Lapta, Taşkent ve Akdoğan'daki sandıklarda işlendi. 

Lefkoşa'da 184 nolu sandıkta ve Taşkent'te 56 nolu sandıkta oy kullanan iki seçmen cep telefonu ile oy pusulalarının fotoğraflarını çekti. Lapta'da 131 nolu sandıkta oy kullanan bir seçmen de oyunu kullantıktan sonra fotoğrafını çekip sosyal medyadan paylaştı. 

Polis Basın Subaylığı’ndan yapılan açıklamaya göre,  Lapta'da 148 nolu sandıkta oy kullanan bir seçmen ve Lefkoşa'da 83 nolu sandıkta oy kullanan bir seçmenin, oyunu kullandıktan sonra cep telefonu ile oy pusulasının fotoğrafını çektikleri tespit edildi.

OYUNU AÇIP GÖSTERDİ

Akdoğan'da ise 3 nolu sandıkta oy kullanan bir seçmenin, oyunu kullandıktan sonra, oy pusulasını sandığa atmadan önce sandık mahallinde bulunanlara oy pusulasını açarak gösterdiği saptandığı, her üç olayla ilgili yasal islem başlatıldığı açıklandı.