KKTC
13 Mar 2021 09:22 Son Güncelleme: 13 Mar 2021 09:34

KKTC Seyahat acenteleri Fatiha okuyup helva kardı

KKTC'de Covid-19 pandemisi ile birlikte duran turizm ekonomisinde seyahat acenteleri de zor günler yaşıyor. Kıbrıs Türk Seyahat Acenteleri İnisiyatifi (KTSAİ) sesini duyurabilmek için dikkat çeken bir eylem yaptı.

KKTC Seyahat acenteleri Fatiha okuyup helva kardı

Kıbrıs Türk Seyahat Acenteleri İnisiyatifi (KTSAİ), ülkede duran turizm hareketliliği nedeniyle yaşadıkları zorluklara dikkat çekmek için eylem düzenledi. Başbakanlık önünde temsili bir mezar taşı etrafında düzenlenen eylemde helva karıldı ve Fatiha okundu. 

KTSAİ temsilcileri bir yıldan bu yana ofislerini açamadıkları, meslekleri ve gelirleri olmadan yaşam mücadelesi verdikleri gerekçesiyle Başbakanlık önünde eylem gerçekleştirdi. Eylemde temsili 'mezar taşı' başında Fatiha okundu ve 'helva' dağıtıldı.

Başbakanlık önünde 12.30’da gerçekleşen eylemde temsili mezar taşı başında Fatiha okundu ve helva dağıtıldı. Eylemde “Açılmadan Kapanan Sektör”, “Sadaka Değil Destek İstiyoruz”, “KKTC Turizmi, Ruhuna Fatiha”, “Açılım Planı İstiyoruz”, “Bizi Öldürmek Demek Turizmi Öldürmek Demek”, Lokomotif Raydan Çıktı” dövizleri dikkat çekti.