KKTC
28 Oca 2021 12:07 Son Güncelleme: 28 Oca 2021 12:19

KKTC tam kapanma ile karşı karşıya! Başbakan Saner işareti verdi...

KKTC'de kitlesel aşılama faaliyetleri sürerken tam kapanma tartışmaları yükseliyor. Türkiye'den bu sabah 20 bin doz Sinovac aşısı ülkeye ulaştı. Başbakan Saner, sosyal medyadan gelen aşılara ait fotoğrafları paylaşırken tam kapanmaya yönelik işaret fişeğini de yaktı...

KKTC tam kapanma ile karşı karşıya! Başbakan Saner işareti verdi...

KKTC koronavirüse karşı tam kapanmayı tartışıyor. Alınan sert tedbirlerin ardından ülkede bu kez tam kapanma gündemde... 

Başbakan Saner, Türkiye'den bu sabah uçakla ülkeye ulaşan Çin menşeli Sinovac aşılarının uçaktan alınmasına dair fotoğrafları paylaştı. Sosyal medyadan yaptığı paylaşımda ise tam kapanmaya yönelik ilk işareti de verdi. 

Ersan Saner, "Kimse merak etmesin, alınması gereken kararlar ne ise alınacaktır" dedi. 
Başbakan Ersan Saner, 20 bin doz Sinovac aşısının Türkiye’den ülkeye bu sabah geldiğini ifade ederek, kısıtlamalara ve kurallara uyulması gerektiğine vurgu yaptı. Saner, "Daha önce başardık yine başaracağız. Kimse merak etmesin, alınması gereken kararlar ne ise alınacaktır...” dedi.

Başbakan Ersan Saner, sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşım ile bugün Türkiye’den ülkeye gelen 20 bin doz Sinovac aşısının, havalimanından görüntülerini paylaştı.

Başbakan Saner, Koronavirüs tedbirleri kapsamında, kısıtlamalara ve kurallara uyulması gerektiğine dikkat çekerek, “Daha önce başardık, yine başaracağız. Kimse merak etmesin, alınması gereken kararlar ne ise alınacaktır...” dedi.

Koronavirüs salgınıyla mücadele de halkın ve Türkiye’nin desteği ile etkin bir şekilde devam ettiğine de vurgu yapan Saner, bu sabah ana vatan Türkiye’den 20 bin Sinovac aşının daha ülkeye geldiğini belirterek, teşekkür etti.

Başbakan Ersan Saner sosyal medya hesabından şunları paylaştı:

"Salgınla mücadelemiz siz halkımız ve Türkiye’nin desteği ile etkin bir şekilde sürdürülüyor. Bu sabah Anavatan Türkiye’den 20 bin SINOVAC aşı daha yurdumuza gelmiş bulunmaktadır. Teşekkür ediyoruz. Lütfen kurallara ve kısıtlamalara uyalım. Daha önce başardık yine başaracağız. Kimse merak etmesin; Alınması gereken kararlar ne ise alınacaktır..."