KKTC
25 Ara 2020 06:31 Son Güncelleme: 25 Ara 2020 06:42

KKTC Üniversitelerinde yüz yüze eğitim başlıyor! Tarih açıklandı. Ne zaman?

Koronavirüs nedeniyle üniversitelerde ara verilen yüz yüze eğitim yeniden başlıyor. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı ile Bulaşıcı Hastalıklar Üst Kurulu tarafından alınan karara göre tarih de açıklandı.

KKTC Üniversitelerinde yüz yüze eğitim başlıyor! Tarih açıklandı. Ne zaman?

Koronavirüs nedeniyle ara verilen yüz yüze eğitim için yeniden başlanılması yönünde karar verildi. KKTC Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı ile Bulaşıcı Hastalıklar Üst Kurulu, Şubat 2021 tarihinden itibaren yükseköğrenimde eğitime yüz yüze devam etme kararı aldı.

KKTC üniversitelerinde eğitim gören onbinlerce öğrenciyle ilgili yeni karar açıklandı. KKTC Eğitim ve Kültür Bakanlığı ile Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi’nin dün yapılan koronavirüs risk değerlendirme toplantısında, eğitim kurumlarında görülen vakalar nedeniyle yeni düzenlemeye gidildi.

KARANTİNA ŞARTI İLE 

KKTC Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Okullarda görülen vakalarla ilgili yapılan temaslı takibi ve Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı’nın önlemleri sayesinde okul içinde yeni bulaşların önüne geçildi. Türkiye ve başka ülkelerden yurda girişte karantina uygulanması şartıyla Şubat 2021 itibarı ile 2’nci dönem yükseköğrenimin yüz yüze yapılmasında da bir sakınca olmayacağı konusunda fikir birliğine varılmıştır.”