KKTC
16 Oca 2021 10:00 Son Güncelleme: 16 Oca 2021 12:40

KKTC'de 65 yaş üstü vatandaşlara aşı 'zulmü'... Nerey nasıl başvuracaklar?

KKTC'de kitlesel koronavirüs aşı uygulaması başladı. Öncelikle sağlık çalışanlarına uygulanan aşıyla ilgili 65 yaş ve üstü vatandaşlar için ise çok tartışılacak bir uygulamaya geçildi. 65 yaş ve üstü vatandaşlar koronavirüs aşısı yaptırmak isterlerse nereye nasıl başvuracaklar? İşte bu sorunun cevabı tartışılıyor...

KKTC'de 65 yaş üstü vatandaşlara aşı 'zulmü'... Nerey nasıl başvuracaklar?

KKTC'de koronavirüs aşısının kitlesel uygulamasının başlamasının ardından 65 yaş ve üstü vatandaşlarla ilgili çok tartışılacak uygulama hayata geçirildi. Aşının uygulamasında öncelik sağlık çalışanlarında... Ancak 65 yaş ve üstü vatandaşların koronavirüs aşısı yaptırmak istemeleri durumunda önlerine gelen engel çok tartışılacak. Bu gruptaki vatandaşların e-posta ile başvuru yapmaları isteniyor. 

Sağlık Bakanlığının aşılanma programı devam ediyor... Pazartesi gününe kadar sağlık çalışanlarına yapılacak aşılamanın tamamlanması planlanıyor...

Sağlık Bakanlığı’nın, sağlık çalışanlarının Koronavirüse karşı aşılanması programı devam ediyor. Bakanlık, 18 Ocak Pazartesi gününe kadar öncelikli olarak tüm sağlık çalışanlarının aşılanmasını hedeflediklerini açıklamıştı.

Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ni çalışanlarının aşılanmasına Acil Durum Hastanesi’nde devam ediliyor.

Lefkoşa bölgesinde faaliyet gösteren özel sağlık çalışanları (serbest hekimler, laboratuvarlar, emekli hekimler, özelde çalışan sağlık çalışanları, diyetisyenler, veterinerler vb.) Acil Durum Hastanesi’nde yarın 08.00 -18.00 saatleri arasında aşı olabilecek.  

Diğer bölgelerde ise sağlık çalışanlarının aşılanmasına bugün başlandı. Aşılamanın yarın tamamlanması hedefleniyor.

Lefke ve Güzelyurt bölgesinde devlette ve özel çalışan sağlık çalışanları serbest hekimler, laboratuvarlar, emekli hekimler, özelde çalışan sağlık çalışanları diyetisyenler, veterinerler vb. aşı için Cengiz Topel Devlet Hastanesi’ne gitmesi gerekiyor.  Girne bölgesindekiler Girne Akçiçek Devlet Hastanesi’nde; Gazimağusa ve İskele bölgesindekiler ise Gazimağusa Devlet Hastanesi’nde aşılanacak.

65 YAŞ ÜSTÜ VATANDAŞLARA 'ZULÜM'

Aşı yaptırmak isteyen 65 yaş ve üzeri vatandaşların covid.asitshd@gmail.com e-posta adresine başvuruda bulunması gerekiyor. Bakanlığın bu gruptaki her vatandaşın e-posta ile başvuru kabileyetini sorgulamadan uygulamayı bu şekilde duyurması ise tartışılıyor.