KKTC
29 Ara 2020 09:49 Son Güncelleme: 29 Ara 2020 10:05

KKTC'de gece 21.00 tartışması! İşletmeler neden açık?

KKTC'de saat 21.00'dan itibaren kapalı olması gereken işletmeler arasında yasağa uymayanlar var. Koronavirüs yasakları arasında olmasına rağmen bu işletmeler nasıl çalışabiliyor? HP Milletvekili Gülşah Manavoğlu bu gelişmeyle ilgili sert bir açıklama paylaştı.

KKTC'de gece 21.00 tartışması! İşletmeler neden açık?

KKTC'deki koronavirüs tedbirleri kapsamında lokanta, kafeterya, restaurant gibi işletmelerin saat 21.00 sonrası kapalı olması gerekiyor. Sadece paket servisi yapabilen bu işletmelerin bazılarının yasağa uymadıkları görülüyor. 

HP Milletvekili Gülşah Manavoğlu, Üst Komite’nin kararına rağmen pek çok işletmenin yasağa uymamasının sorumlusu olarak hükümeti gösterdi. Sosyal medya hesabından sert açıklama yapan Manavoğlu, ortaya çıkan kaosla ilgili olarak “Hükümeti ikaz etmiştik, haydi ayıklayın pirincin taşını” dedi.

Halkın Partisi (HP) Milletvekili Gülşah Manavoğlu, Üst Komite’nin pek çok işletmenin 21.00'den itibaren kapalı olacağı ve sadece paket servis yapılacağı yönündeki kararının Resmi Gazete'de yayımlanmaması nedeniyle bazı mekanların bu yasağa uymadıklarını vurguladı.

Bazı mekanların ise statüleri farklı olduğun ve turizm işletmeleri çatısı altında olduğu için hiç kapanmayacağını belirten Manavoğlu, “Bütün gün mecliste hükümete bu haksız durumu anlatmaya çalıştık çifte standart uygulamayın dedik. Ama bırakın çifte standartı mevcut belirsiz durumda triple standart uygulanıyor” dedi.

Kararın Resmi Gazete’de yayımlanmaması nedeniyle ‘kaos çıkacak’ uyarısı yaptıklarını ancak bunun dahi düzenlenmediğini ifade eden Manavoğlu, hükümete, “Haydı ayıklayın şimdi pirincin taşını” diye seslendi.

Manavoğlu'nun paylaşımı şöyle:

“Bu akşam bazı yeme içme mekanları gece 21.00’de kapattı ama bazıları kapatmadı... Çünkü alınan karar resmi gazete de yayımlanmadı. Bazı mekanlar ise statüleri farklı başka turizm işletmeleri çatısı altında olduğu için hiç kapanmayacak. Bütün gün mecliste hükümete bu haksız durumu anlatmaya çalıştık çifte standart uygulamayın dedik. Ama bırakın çifte standartı triple standart uygulanıyor mevcut belirsiz durumda... Bugün mecliste yine hükümete dedik ki, resmi gazetede yayımlanmadı karar akşama kaos çıkacak, tüm ikazlarımıza rağmen bunu da düzenlemediler. Haydi şimdi ayıklayın pirincin taşını.”