KKTC
07 Şub 2021 10:57 Son Güncelleme: 07 Şub 2021 11:07

KKTC'de hemşire krizi! Ölümler artıyor ama 156 hemşire kapıda bekliyor...

KKTC'de hemşire krizi çıktı. Kıbrıs Türk Hemşireler ve Ebeler Sendikası (KTHES) ülkede yaşanan koronavirüs vaka sayısındaki artışa rağmen sınavı kazanan ve görev bekleyen 156 hemşirenin işe başlatılmamasını eleştirdi.

KKTC'de hemşire krizi! Ölümler artıyor ama 156 hemşire kapıda bekliyor...

Kıbrıs Türk Hemşireler ve Ebeler Sendikası (KTHES), KKTC'de pozitif vaka ve koronavirüs ölümleri sayısındaki artışa rağmen sınavda başarılı olan ve görev bekleyen 156 hemşireyi gündeme getirdi. Henüz göreve başlatılmayan hemşirelere sağlık alanında acil ihtiyaç duyulduğuna vurngu yapılan KTHES açıklamasında "Sınavda başarılı olan 156 hemşire derhal istihdam edilmeli” denildi. 

KTHES tarafından yapılan açıklamada 10 Ocak ve 5 Şubat arasında yer alan vakaların ilçelere göre dağılımını paylaşdı ve sınavı kazandığı halde göreve başlatılmayan 156 hemşirenin istihdam edilmesi talep edildi. 

Kıbrıs Türk Hemşireler ve Ebeler Sendikası (KTHES) sosyal medya üzerinden açıklama yaparak, geçtiğimiz günlerde yapılan istihdam sınavında başarı gösteren 156 hemşirenin istihdam edilmesini talep etti.

10 Ocak ve 5 Şubat arasında yer alan vakaların ilçelere göre dağılımını paylaşıp, hükümete seslenen KTHES, “Ey hükümet edenler, anlamıyor musunuz? Yorulduk! Tükendik! Neyi bekliyorsunuz, pes etmemizi mi? Yoksa can kayıplarını mı?” diyerek tepki gösterdi.