KKTC
01 Şub 2021 08:48 Son Güncelleme: 01 Şub 2021 11:08

KKTC'de kaç kişi koronavirüs aşısı oldu? Sağlık Bakanı açıkladı

KKTC'de kitlesel aşılama ile birlikte uygulanan sıkı koronavirüs tedbirleri devam ediyor. Sağlık Bakanı Ali Pilli ülkede bugüne dek kaç kişiye aşı yapıldığını açıkladı.

KKTC'de kaç kişi koronavirüs aşısı oldu? Sağlık Bakanı açıkladı

KKTC'nin koronavirüs ile mücadelesinde kitlesel aşılama çalışmaları ile ilgili gelinen noktayı Sağlık Bakanı Ali Pilli açıkladı. Pilli, KKTC'de bugüne dek 22 bin aşılama yapıldığını açıkladı. Pilli, aşılama çalışmaları için bugün Girne'de 2 noktada yeni aşı merkezi açılacağını söyledi. 

KKTC'ye Türkiye'den 20 bin doz olarak gelen ikinci parti Çin aşılarının uygulanması devam ediyor. Sağlık Bakanı Ali Pilli, denetlemeleri ve aşılama çalışmalarını yerinde incelerken açıklamada bulundu.

Bakan Pilli, KKTC'de 22 bin üzerinde ilk doz aşılamayı gerçekleştirildiğini açıkladı. Bakan Pilli, tedbirler konusunda ise ilk gün gözlemlenen duyarsızlık ile aksaklıkların bugün itibariyle daha iyi bir noktaya evrildiğini gördüğünü de kaydetti. Vatandaşlara hassasiyetleri için teşekkür eden Bakan Pilli, vatandaşları duyarlı olmaya çağırdı ve "Bu virüsü hep birlikte yenebiliriz" dedi. 

Sağlık Bakanı Ali Pilli, ülkedeki aşılama çalışmalarının "savsak ve belirsiz" bir şekilde yapıldığına dair gelen eleştiriye de cevap verdi. Pilli, eleştiriye katılmadığını kaydederek, "Gerek PCR test merkezleri konusunda gerekse de aşılama konusunda her geçen gün ve saat daha iyi bir noktada ilerliyoruz" dedi. 

Ali Pilli, Girne'de Akçiçek Hastanesi'nde de denetimlerde bulunduklarını, Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü ile Girne'de 2 yeni aşılama noktası konusunda da çalışma yaptıklarını ifade etti.