KKTC
19 Oca 2021 09:00 Son Güncelleme: 19 Oca 2021 11:04

KKTC'de koronavirüs aşısı için 65 yaş ve üzeri kişiler nasıl başvuracak?

KKTC'de kitlesel koronavirüs aşılama çalışmalarında 65 yaş ve üzeri kişilerin başvurularında yenilik yapıldı. İlk açıklamada bu kişilerin e-posta (e-mail) yoluyla başvurmaları gerektiği belirtilmişti. Bu konuda değişiklik yapıldı.

KKTC'de koronavirüs aşısı için 65 yaş ve üzeri kişiler nasıl başvuracak?

KKTC'de kitlesel koronovirüs uygulamasında 65 yaş ve üzeri kişilerin başvurularında değişiklik yapıldı. Daha önce eleştirilen e-posta ve web sitesi üzerinden başvuru sistemi değiştirildi.

Sağlık Bakanlığı, koronavirüs aşısı olmak isteyen 65 yaş ve üstü kişiler için yeni duyuru yaptı. Duyuruda bu grupta yer alan kişilerin "asi.covid19.saglik.gov.ct.tr" adresindeki formu doldurarak başvuru yapabilecekleri açıklandı. 

Bakanlıktan yapılan açıklamada, bugüne kadar, mail yoluyla ve dün yayınlanan web adresi üzerinden yapılan tüm başvuruların geçerli olduğunu, yeni başvuruların ise "asi.covid19.saglik.gov.ct.tr" üzerinden kabul edileceği belirtildi.

Sağlık Bakanlığı dün 65 yaş ve üzeri vatandaşların Koronavirüs aşısı olmak için "covidktbmo.org" adresine girerek başvuru yapılabileceğini açıklamıştı.