Güncel
28 Ara 2020 09:04 Son Güncelleme: 28 Ara 2020 19:27

KKTC'de koronavirüs dalgası büyüyor! Cumhurbaşkanlığında vakaya rastlandı

KKTC'de koronavirüs dalgasında ürküten gelişmeler yaşanıyor. Cumhurbaşkanlığında çalışan bir kişide koronavirüse rastlandı. Ülkede kimi okullarda yaşanan vakalar nedeniyle eğitim öğretime ara verildi.

KKTC'de koronavirüs dalgası büyüyor! Cumhurbaşkanlığında vakaya rastlandı

KKTC'nün koronavirüsle imtihanında son günlerde yükselen vaka sayısı dikkat çekiyor. Cumhurbaşkanlığında çalışan bir kişide koranavirüs tespit edildi. İlkokullarda öğrencilerde rastlanan vakalar nedeniyle acil tedbirler alındı. Vaka görülen okulda eğitime ara verildi. 

CUMHURBAŞKANLIĞINDAN AÇIKLAMA

Çalışınların birinde koronavirüs tespit edilmesinin ardından Cumhurbaşkanlığı'ndan bir açıklama paylaşıldı: "Bazı kaynaklarda Cumhurbaşkanlığı’nda çalışan bir kişinin temaslı olduğu haberi yer almıştır. Söz konusu bilgi doğrudur. Çalışanımızın test sonucu negatiftir ve kendisi temaslı karantinasındadır. Endişelenecek bir durum söz konusu değildir"

İLKOKUL KAPATILDI

Sağlık Bakanlığı, 9 Eylül İlkokulu’nda 3 öğretmende Covid-19 pozitif tespit edildiği için okulun bir süre kapatılmasına karar verdi. Ardından da Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Olgun Amcaoğlu da 9 Eylül İlkokulu'nun Covid-19 tedbirleri gereğince ve Sağlık Bakanlığı’nın kararı uyarınca bir süreliğine kapatıldığını açıkladı. Bugünden itibaren 9 Eylül İlkokulu'nda ders yapılmayacağı bildirildi. 

SAĞLIK ÇALIŞANLARINDA RASTLANDI

Sağlık Bakanlığı, Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Göğüs Hastalıkları yoğun bakım bölümünde görevli 3 hemşire ve 1 hastada; ayrıca Ercan Havalimanı itfaiye bölümündeki 3 çalışanda da virüs tespit edildiğini, temaslı takibine başlandığını açıkladı.

 

 

 

 

ETİKETLER
#KKTC koronavirüs