KKTC
26 Oca 2021 20:35 Son Güncelleme: 26 Oca 2021 20:49

KKTC'de koronavirüs tedbirlerinde büyük kapanma! Tüm detayları Başbakan açıkladı..

Koronavirüs mücadelesinde KKTC'de büyük kapanma kararı alındı. Kararı Başbakan Ersan Saner, Bakanlar Kurulu toplantısının ardından duyurdu.

KKTC'de koronavirüs tedbirlerinde büyük kapanma! Tüm detayları Başbakan açıkladı..

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) korona virüs vaka sayılarındaki artış nedeniyle yeni tedbirler aldı. Salgına karşı alınan tedbirler kapsamında Girne ve Lefkoşa kentlerinde tam kapanmaya gidildi. 29 Ocak Cuma akşamından; 1 Şubat Pazartesi gününe kadar tüm ülkede sokağa çıkma yasağı uygulanacağı duyuruldu.

Bugüne dek 14 kişinin koronavirüsten hayatını kaybettiği KKTC'de tedbirler sertleşti. Sokağa çıkma yasağı ve kapanmalarla ilgili detaylı kararlar açıklandı.

Bakanlar Kurulu sonrası açıklama yapan KKTC Başbakanı Ersan Saner, “Girne ilçesinde 27 Ocak – 10 Şubat tarihleri arasında, Lefkoşa ilçesinde ise 27 Ocak - 3 Şubat 2021 tarihine kadar tüm faaliyetler durduruldu” dedi.

YÜZ YÜZE EĞİTİME ARA VERİLDİ

Yüz yüze eğitim ile devlet dairelerinde çalışmaların durdurulduğunu açıklayan Başbakan Saner, temel ihtiyaçları karşılayan işletmeler ve tedarikçilerin yasağın dışında kaldığını belirtti.

Lefkoşa ve Girne’ye diğer ilçelerden girişlerin durdurulduğunu kaydeden Başbakan Saner, diğer bölgelerdeki sokağa çıkma yasağının da saat 20:00’a çekildiğini söyledi.

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI

Başbakan Ersan Saner: "Sokağa çıkma yasağı, hafta sonu tüm ülkede geçerli olacak"
Bakanlar Kurulu çıkışı açıklama yapan Başbakan Ersan Saner, 29 Ocak Cuma akşamından; 1 Şubat Pazartesi gününe kadar tüm ülkede sokağa çıkma yasağı uygulanacağını duyurdu.

Başbakan Ersan Saner, Bakanlar Kurulu çıkışı yaptığı açıklamasında, Lefkoşa ve Girne'ye ilişkin kapanma kararının yanı sıra, 29 Ocak Cuma akşamından; 1 Şubat Pazartesi gününe kadar tüm ülkede sokağa çıkma yasağı uygulanacağını duyurdu. 

Saner, tüm ülkede geçerli olacak sokağa çıkma yasağının, 29 Ocak Cuma, saat 20.00'den itibaren geçerli olacağını belirtti.