Güncel
17 Ağu 2020 18:27 Son Güncelleme: 17 Ağu 2020 22:01

KKTC'de 'pes' dedirten korona virüs partisi

Koronavirüs önlemlerinin gevşetildiği Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) sosyal medyada yayınlanan fotoğraflarda, insanların sosyal mesafeyi hiçe sayarak parti yaptıkları ve eğlendikleri görüldü. Daha önce 4 kişinin koronavirüsten hayatını kaybettiği KKTC'de görüntülere gelen tepkiler üzerine bazı eğlence mekanları, kapanma kararı aldığını açıkladı

KKTC'de 'pes' dedirten korona virüs partisi

Koronavirüs (Covid-19) önlemlerinin gevşetildiği ülkemizde sosyal medyada yayınlanan görüntülerde, insanların sosyal mesafeyi hiçe sayarak parti yaptıkları ve eğlendikleri görüldü. Tepkiler üzerine bazı eğlence mekanları, kapanma kararı aldığını açıkladı.

Turizm şehri Girne’deki bir eğlence mekanına ilişkin paylaşılan görüntülerde, insanların sosyal mesafe kurallarının hiçe sayarak parti yapması tepki çekti.

Görüntülerle ilgili olarak, ‘Covid-19 ile dans’, ‘Bu rezalet bir görüntü’ gibi yorumlar yapıldı. Tepkiler üzerine bazı eğlence mekanları, kapanma kararı aldığını açıkladı.

Yerel saatle 10.30’da toplanan KKTC Bakanlar Kurulu’nun da yayınlanan görüntüler üzerine eğlence mekanları ile ilgili yeni bir karar alabileceği ifade edildi.