KKTC
21 Oca 2021 12:57 Son Güncelleme: 21 Oca 2021 13:05

KKTC'de Piyangolar İdaresi ve KIB-TEK soruşturması! Başbakan düğmeye bastı

Başbakan Ersan Saner, Piyangolar İdaresi ve KIB-TEK'teki iddialarla ilgili düğmeye bastı. Saner, Başbakanlık Denetleme Kurulu'nu iddiaları araştırmak için görevlendirdi.

KKTC'de Piyangolar İdaresi ve KIB-TEK soruşturması! Başbakan düğmeye bastı

KKTC'de yolsuzluk ve usulsüzlük iddialarıyla gündeme gelen KIB-TEK ve Piyangolar İdaresi'ne yönelik soruşturmalar için Başbakan Ersan Saner düğmeye bastı. Ersan Saner,  Başbakanlık Denetleme Kurulu'nu KIB-TEK ve Piyangolar İdaresi'ndeki yolsuzluk ve usülsüzlüklerle ilgili araştırma için izin verdi. 

Başbakan Ersan Saner Başbakanlık Denetleme Kurulu’nu KIB-TEK ve Piyangolar İdaresi ile ilgili iddiaları araştırmak üzere görevlendirdi. Saner, “Bir yanlış saptanması halinde gereği ne ise yapılacak” dedi.

Başbakan Ersan Saner, Başbakanlık Denetleme Kurulu’nu Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu (KIB-TEK) ve Piyangolar İdaresi ile ilgili medyada yer alan haberlerin doğru olup olmadığını araştırmakla görevlendirdi.

Saner, “Bir yanlış yapıldığının saptanması halinde gereği ne ise yapılacaktır” dedi.

Başbakan Saner yaptığı açıklamada, “Temiz, şeffaf, hesap verebilir yönetim anlayışı benim için esastır” vurgusu yaparak, devletin, halkın tek bir kuruşunun bile yanlış kullanılmasını engellemek durumunda olduklarını belirtti.

KIB-TEK ve Piyangolar İdaresi ile ilgili olarak bir süredir medyada yer alan çeşitli iddialar üzerine Başbakanlık Denetleme Kurulu’nu bunların doğru olup olmadığını araştırmakla görevlendirdiğini ifade eden Saner, şunları kaydetti:

“Halkımız rahat olsun; bir yanlış yapıldığının saptanması halinde gereği ne ise yapılacaktır. Tutumuz sadece bu iki yerle sınırlı kalmayacak, kimsenin devlet kurumlarını yıpratmasına, zan altında bırakmasına izin verilmeyecek, devlet icraatları ve harcamaları ile ilgili olarak nerede bir sıkıntı varsa onun üzerine gidilecektir.”