KKTC
28 Oca 2021 09:04 Son Güncelleme: 28 Oca 2021 09:11

KKTC'de tam kapanma yakın! Salgında durum kritik...

KKTC'de alınan sert tedbirlerin ve kısmi kapanmaların ardından HP Genel Başkanı Kudret Özersay dikkat çeken bir iddiada bulundu: "Durum kritik... Tam kapanma yakın"

KKTC'de tam kapanma yakın! Salgında durum kritik...

HP Genel Başkanı Kudret Özersay, KKTC'deki koronavirüs tedbirlerinin daha da sertleşerek tam kapanma kararının geleceğini öne sürdü. KKTC'de uygulanan kısmi sokağa çıkma yasağı ve ülkenin bazı bölgelerindeki kapanmaların yeterli gelmeyeceğini belirten Kudret Özersay, durumun kritik seviyede olduğunu ve tam kapanmanının geleceğini söyledi. 

Kudret Özersay tam kapanma kararının bütçe görüşmelerinin bitiminde gündeme gelebileceğini kaydederek şöyle konuştu: "Gelecek hafta Çarşamba gününe kadar sürmesi gereken Meclis bütçe görüşmelerini siyasi partiler olarak uzlaşmaya varıp bu cuma sonuçlandırmayı kararlaştırmıştık, muhtemelen cumayı da beklemeden perşembe bitireceğiz. Salgın açısından durum kritiktir, kapanma kararlarının daha da sertleşmesi ve ülke geneline yayılması yakındır" 

Kudret Özersay, sosyal medyadan yaptığı açıklamasında şöyle devam etti: "Hastaneden gelen bilgiler pek iç açıcı değildir. Bu andan itibaren hükümet ya da muhalefet pek bir manası yok, siyasetin bitmesi gereken noktadayız. Başta Sağlık Bakanlığı olmak üzere hükümete salgına karşı mücadelede her konuda yardımcı olmaya hazırız. Duyarlı, sağduyulu, yapıcı ve destekçi olacağız. İş birliği, el birliği ve güç birliği ile bu sıkıntıları hep birlikte aşacağız"