Güncel
13 Oca 2021 09:51 Son Güncelleme: 13 Oca 2021 10:06

KKTC'li müteahhitlerden siyasetçilere uyarı: Halkı sokağa dökeriz

Erken seçim çağrısının ardından KKTC'li müteahhitlerden siyaset dünyasına sert uyarı geldi: Halkı sokağa dökeriz...

KKTC'li müteahhitlerden siyasetçilere uyarı: Halkı sokağa dökeriz

Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği (KTİMB) Başkanı Cafer Gürcafer, siyasilere sert mesaj gönderdi. Katıldığı televizyon programında erken seçim çağrısını değerlendiren Gürcafer, "Herkes sorumluluğunun farkına varsın, aksi takdirde halk olarak sokağa döküleceğiz" dedi. 

KTİMB Başkanı Cafer Gürcafer, ülkede çözüm bekleyen sorunları işaret ederek, “En son ihtiyacımız olan şey ‘erken’ seçimdir. Ülkede bu kadar sorun varken erken seçim de nedir? Şimdi bencillik zamanı değil. Hükümet edenler, vekiller doğru olanı yapsın. Aksi takdirde öyle bir tepki vereceğiz ki, halk olarak sokağa döküleceğiz” dedi.

Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği (KTİMB) Başkanı Cafer Gürcafer, Kıbrıs TV’de Elif Şen Çatal’ın sunduğu ‘Manşet’ adlı programa konuk oldu.

ERKEN SEÇİME KARŞI GÖRÜŞ

Cafer Gürcafer, pandemi döneminde en son ihtiyaç duyulan şeyin ‘siyasi istikrarsızlık’ olduğunu vurguladı.

Dünyada Koronavirüse karşı geliştirilen aşılarla birlikte normalleşme rüzgarı esmeye başladığını ifade eden Gürcafer, “Ülkeler, aşı ile birlikte yara almış ekonomilerini düzenlemeye çalışacaklar. Biz ne yapıyoruz? Siyasi istikrara sürekli olarak ihtiyacımız var. Siyasi istikrarsızlıklardan dolayı sistemin bütününü tartışmaya başladık. Mecliste tiyatro izliyoruz” dedi.

VEKİLLER SORUNLARI ÇÖZSÜN

“Yapılması gerekenin tıpkı Vatikan’da Papa seçer gibi, meclisin içine kapanıp çözüm bulana kadar dışarı çıkmamaktır” diyen Gürcafer, erken seçimden vazgeçilmesi gerektiğini kaydetti. Erken seçimin nelere mal olacağını vekillerin öngörebildiğini sanmadığını belirten Gürcafer şöyle devam etti:

“Erken seçim 2021 yaz sezonunun heba edilmesi, binlerce işletmenin iflas etmesi, kamu maliyesinin çökmesi demektir. Hükümeti kuracak olan, seçimden sonra yine parlemontaya girecek olan 50 vekil değil midir? Şu anda mecliste 50 vekil varsa, sorumluluk hissediyorlarsa meclisteki sorunu çözsünler.”

ERKEN SEÇİM OLURSA

İş dünyasında ve halk arasında tansiyonun gereğinden fazla yükseldiğini söyleyen Gürcafer, “İlla erken seçim deniyorsa, meclisteki 50 vekil bir daha aday olmasın” diye konuştu.

“Ülkede bu kadar sorun varken meclisteki vekiler çözüm bulmak zorundadır” ifadelerini kullanan Gürcafer, “Halk bu ülkeyi yönetmeniz için, yasa yapmanız için sizi seçmedi mi?” diyerek, şimdi bencillikleri ön plana çıkarma zamanı olmadığını dile getirdi ve şöyle ekledi:

HALKI SOKAĞA DÖKECEĞİZ

“Partiler, vekiller, canları acısa da ilkelerinden taviz verseler bile ülke için doğru olanı yapmalıdır. Aksi takdirde iş dünyası ve halk olarak öyle bir tepki vereceğiz ki, halkı sokağa dökeceğiz. Herkes sorumluluğun farkına varsın.”