KKTC
30 Eki 2020 10:00 Son Güncelleme: 30 Eki 2020 13:11

KKTC'li yönetmen Derviş Zaim'e Cumhurbaşkanlığı büyük ödülü

KKTC'li ünlü yönetmen Derviş Zaim, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı'nın her yıl düzenlediği kültür ve sanat alanındaki büyük ödüle değer bulundu.

KKTC'li yönetmen Derviş Zaim'e Cumhurbaşkanlığı büyük ödülü

KKTC'li ünlü yönetmen Derviş Zaim, TC Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülü'ne değer görüldü. Her yıl kültür ve sanat alanında değerli işlere imza atan isimlere verilen ödüllerin 2020 yılı sahipleri açıklandı. Ödül alacak isimler arasında Derviş Zaim de yer aldı. 

Kıbrıslı yazar ve yönetmen Derviş Zaim, Türkiye Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri kapsamında sinema alanında ödüle layık görüldü.

Türk kültür ve sanat hayatına önemli katkılarda bulunan, Türkiye'nin kültür ve sanatının yücelmesine çalışan, özgün eserleri veya hizmetleriyle üstün kabiliyet gösteren kişi veya kurumlara verilen TC Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri'nin bu yılki sahiplerini belirlemek üzere yürütülen titiz çalışma tamamlandı. Kıbrıslı usta yönetmen Derviş Zaim, sinema alanında ödül alan isim oldu.

Ödül töreni ise önümüzdeki günlerde düzenlenecek ve ödüller Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından verilecek. 

Kıbrıslı yazar ve yönetmen Derviş Zaim geçtiğimiz hafta son filmi "Flaşbellek" ile Fransa'daki 42. Cinemed Festivali'nde ödül kazanmıştı.

 

 

ETİKETLER
#Derviş Zaim