KKTC
05 Oca 2021 08:45 Son Güncelleme: 05 Oca 2021 08:53

KKTC'nin büyük otelleri bir bir kapanıyor! Pandemi kötü vurdu

Pandeminin etkisiyle KKTC'deki büyük oteller bir bir kapanmaya başladı. Yaşadıkları ekonomik krizi gazete ilanları ile duyuran oteller, süresiz kapandıklarını ilan ediyorlar. Önce KKTC'nin en büyük zincir oteli olan Merit'ten kapanma kararı duyuruldu. Ardından da Les Ambassadeurs kapanma kararını ilan etti.

KKTC'nin büyük otelleri bir bir kapanıyor! Pandemi kötü vurdu

Koronavirüs ile birlikte KKTC ekonomisinin lokomotifi olan turizm sektörü ağır darbe aldı. Ülkenin en büyük otelleri bir bir kapanıyor. Gazete ilanları ile kapandıklarını duyuran oteller arasına Les Ambassadeurs da katıldı. 

Merit Oteller zincirinin süresiz kapatma kararı sonrası bir karar da Les Ambassadeurs’tan geldi.

Kapatma kararlarında ekonomiyi göz ardı ederek üst düzey yetkililerinin aldıkları kararı eleştiren şirket yaşanan belirsiz süreç nedeniyle faaliyetlerini süresiz durdurduklarını açıkladı.

Les Ambassadeurs’un açıklaması şöyle:

Les Ambassadeurs şirketler grubu olarak, uzun süredir küresel etkisini gösteren covid-19 pandemisinde, yaşanan kritik süreci en az zarar ile atlatmaya çalıştık.

Bu dönem içerisinde yükümlülüklerimizi eksiksiz bir şekilde yerine getirdik. Piyasaya olan katkılarımızı devam ettirdik.

Süreç içerisinde üst düzey yetkililerin, ekonomiyi tamamen saf dışı bırakarak aldıkları kararlara rağmen tüm personelimize sahip çıktık.

Fakat bugün gelinen noktada, turizm sektöründe yaşanan zorluklar ve belirsizlikler bizi bu noktaya getirmiştir.

Les Ambassadeurs şirket faaliyetlerimizi süresiz olarak durdurduğumuzu  kamuoyuna üzülerek bildiriyoruz.