KKTC
25 Oca 2021 10:13 Son Güncelleme: 25 Oca 2021 10:19

KKTC'nin en genç koronavirüs hastası vefat etti... Kronik hastalığı yoktu

KKTC'de koronavirüse bağlı can kayıpları sürerken, 40 yaşındaki Salih Carka kayıtlara 'en genç ölüm vakası' olarak geçti.

KKTC'nin en genç koronavirüs hastası vefat etti... Kronik hastalığı yoktu

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) 40 yaşındaki Salih Carka'nın koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetmesinin ardından, ülkede Covid-19’a bağlı en genç can kaybı kayda geçti.

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınında KKTC'de koronavirüse bağlı genç can kaybı kayda geçti. Başkent Lefkoşa'da bulunan Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi'nde yoğun bakımda koronavirüs tedavisi gören 40 yaşındaki Salih Carka hayatını kaybetti.

Koronavirüse yenik düşen Carka, virüse yakalandığını öğrendiğinde sosyal medya hesabından yaptığı son paylaşımında, “Sevgili ailem ve arkadaşlarım, dün yapılan Covid-19 testim maalesef pozitif çıktı. Sizden ricam, benimle son 5 gün içinde temas kuran ve birlikte olan varsa lütfen test yaptırsın” ifadelerini kullanmıştı.

Carka’nın ölümü, KKTC’de en genç koronavirüs can kaybı olarak kayıtlara geçerken, ülkede bu nedenle vefat edenlerin sayısı ise 14'e yükseldi.

Öte yandan KKTC Sağlık Bakanı Ali Pilli, Çarka’nın herhangi bir kronik hastalığı bulunmadığını belirtti.