Güncel
18 Oca 2021 15:00 Son Güncelleme: 18 Oca 2021 23:56

KKTC'nin yerli ve milli otomobili Günsel için test sürüşü çağrısı! Kayıt yaptıran herkes...

KKTC'nin yerli ve milli otomobili Günsel'in test sürüşü için vatandaşlara çağrıda bulunuldu.

KKTC'nin yerli ve milli otomobili Günsel için test sürüşü çağrısı! Kayıt yaptıran herkes...

KKTC'nin ilk yerli ve milli otomobili Günsel için test sürüşü davet çağrısı yapıldı. Test sürüşüne katılmak isteyen vatandaşlar GÜNSEL’in Lefkoşa, Dereboyu’nda yer alan gösterim merkezinde kayıt yaptırabilecek.

Hafta boyunca 10:00-12:00 aralığında, günde 120 kişiye test sürüşü yaptırılması planlanıyor.

Test sürüşleri, Yakın Doğu Üniversitesi kampüsünde yer alan GÜNSEL Üretim Tesisleri’nin sürüş alanında yapılacak.

GÜNSEL Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. İrfan Suat Günsel, “GÜNSEL’i halkımızla buluşturarak, deneyimlemelerini ve performansını birinci elden görmelerini arzuluyoruz. GÜNSEL’in performansını merak eden ve bu gururu bizimle paylaşmak isteyen herkesi test sürüşümüze katılmaya davet ediyoruz” dedi.

Prof. Dr. İrfan Suat Günsel, seri üretim hazırlıkları için çalışmalarına tam güç devam ettiklerini söyleyerek, GÜNSEL'in, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetimizde üretilen bir otomobil olarak dünya yollarında boy göstereceğini söyledi.

FİYATI NE KADAR OLACAK?

GÜNSEL'de yaşanan gelişmelerin ardından herkes aracın fiyatının ne kadar olacağını merak etmeye başladı. GÜNSEL Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. İrfan Suat Günsel aracın fiyatı ile ilgili yaptığı açıklamada, “Batarya maliyetleri dolayısıyla içten yanmalı motorlu araçlarla yarışmak pek mümkün değil. Elektrikli araç sınıfında fiyatı en altta olacak otomobil Günsel diyebiliriz. İçten yanmalı araç fiyatlarıyla elektrikli araç fiyatları arasında olma hedefimiz var" ifadelerini kullanmıştı.