Güncel
09 Oca 2021 07:49 Son Güncelleme: 09 Oca 2021 08:38

KKTC'yi şoke eden cinayet! 14 yaşındaki çocuk anne ve babasını katletti ardından da intihar etti

Geçitkale'de 14 yaşındaki çocuğun anne ve babasını silahla öldürmesi ardından da intihar etmesi gündeme bomba gibi düştü. Babasının silahıyla ailesini katleden çocuğun elinden abisi kaçarak kurtuldu. Bunlar şu anda cinayetin görünen yüzü. Polis iddiaları araştırıyor.

KKTC'yi şoke eden cinayet! 14 yaşındaki çocuk anne ve babasını katletti ardından da intihar etti

KKTC bu cinayetle sarsıldı! 14 yaşındaki bir çocuk anne ve babasını silahla öldürdü ardından da intihar etti. Evdeki 18 yaşındaki abi ise kaçarak canını kurtardı. Cinayetlerin ardından eve giden komşusu tüyler ürperten manzarayı polise anlattı. Bunlar medyaya yansıyan iddialar. Gerçeğin ne olduğunu ise polis araştırıyor. Vahşetten kurtulduğu iddia edilen 18 yaşındaki abi sorguda...

KKTC medyasında yer alan haberlere göre 14 yaşındaki bir çocuk babasının beylik silahıyla anne ve babasını öldürdü. Sonra aynı silahla intihar etti. Evde bulunan abi ise kaçarak canını kurtardı.

Vahşet Geçitkale'de yaşandı. İddialara göre aile arasında çıkan tartışmanın sonucunda 3 kişi öldü.

İDDİALAR KORKUNÇ

Olayla ilgili ilk bulgulara göre, 14 yaşındaki Çınar Çobanoğlu’nun annesi Bengü Çobanoğlu ile emekli astsubay olan babası İbrahim Çobanoğlu’nu vurarak intihar ettiği iddia edildi.

Olayla ilgili olarak aile bireyinden Eralp Çobanoğlu’nun (18), Mağusa Polisi Müdürlüğü’nde sorgulandığı belirtildi.

Cinayeti kimin işlediğiyle ilgili çok yönlü araştırma sürüyor. Polis cinayetle ilgili yaptığı incelemelerde evin içerisinde 2 boş kovan bulduğu, olayda kullanılan tabancanın emare olarak alındığı ifade edildi.

MEDYAYA YANSIYAN İDDİALAR

KKTC'de yayın yapan gazetelerdeki haberlere göre 14 yaşındaki Çınar Çobanoğlu, annesi 48 yaşındaki Bengü Çobanoğlu ve babası 52 yaşındaki İbrahim Çobanoğlu'nu uyudukları sırada tabanca ile öldürdükten sonra kendisini de yaraladı. Çınar Çobanoğlu kaldırıldığı Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi'nde hayatını kaybetti.

Olayın ardından ağabey, Eralp Çobanoğlu ise sorguya alındı. Edinilen bilgiye göre, 14 yaşındaki çocuk önce yatak odasında uyuyan babayı ve anneyi silahla öldürürken, ardından kendi canına kıymak istedi. Cinayetlerin baba Emekli Astsubay İbrahim Çobanoğlu'na ait ruhsatlı tabancayla işlendiği öğrenildi.

Anne, baba ve çocuğun ölümüne yol açan tabanca, canlı mermiler ve şarjör inceleme yapılmak üzere Balistik İnceleme Şubesi'ne teslim edildi. Polis kayıp kovanın tespiti için patlayıcı madde dedektör köpeği ile arama yapacak.

POLİSTEN İLK AÇIKLAMA

Vahşetin ardından polisten ilk açıklama geldi. Açıklamada şöyle denildi: "08.01.2021 tarihinde, saat 03.30 sıralarında, Geçitkale'de sakin İbrahim Ç.(E-52) ve Bengü Ç.(K-48) ikametgahlarının yatak odası içerisinde tabanca ile vurulmak suretiyle olay yerinde yaşamlarını yitirmişlerdir. Yine aynı ikametgah içerisinde bulunan 14 yaşındaki Çınar Ç. (E-14) ise ağır yaralı olarak kaldırıldığı Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesinde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak yaşamını yitirmiştir. Olayla ilgili polis soruşturması çok yönlü olarak devam etmektedir."

GÖRGÜ TANIĞI VAHŞETİ ANLATTI

Geçitkale’deki cinayetin görgü tanığı İbrahim Gamar  aile faciasıyla ilgili yaşadıklarını gazetecilere anlattı. Sabaha yakın saat 03.00 sıralarında evin kapısının şiddetli bir şekilde çaldığını anlatan Gamar, üç kişinin hayatını kaybettiği Çobanoğlu ailesinden büyük oğlan Eralp Çobanoğlu’nun kapıda “Beni kurtarın, beni evinize alın” diye yalvardığını söyledi.

Olay yerine koşan, cinayetin ilk görgü tanıklarından Gamar, yaşadıklarını şöyle anlattı “Sabah 3’ü geçmişti saat. Bizim kapının şiddetli bir şekilde çalındığını duydum. Hanımla beraber koşarak gittik. Ben açtığımda şoka uğradım. Kapımızı ailenin büyük oğlu Eralp çalıyordu. Kapıyı açtık, Eralp ‘Amca koşun koşun kurtarın beni.. Çınar bana ateş etti, koşun bakın kendine de bir şey yaptı galiba’ diyordu… ‘Beni evinize alın’ diyordu. Eralp’i eve aldık. Ben de hemen evlerine girdim. Herhangi bir silah sesi duymadım. Eve girdiğimde çocuğu (Çınar’ı) oturur vaziyette buldum. Hemen 112’yi ve polisi aradım. 03.16’da 112’yi, bir dakika sonra polis karakolunu aradım. Ambulans geldi, ambulans şoförü benden yardım istedi. O ana kadar ben bir şey anlamadım. Anne baba hayatını kaybetmişti ancak Çınar Çobanoğlu hayattaydı. Ben kendisini bulduğumda yatakta oturur vaziyette yere doğru eğilmişti. Ambulans geldiğinde Çınar’ı sedyeye taşıdık, o an onun da vurulduğunu anladım. Çünkü çocuk kanlar içindeydi. Hala inanmak istemiyorum. Şok içindeyim. Ben eve girdiğimde anne ve baba yatak içerisinde ölü vaziyetteydiler”