KKTC
26 Oca 2021 09:00 Son Güncelleme: 26 Oca 2021 10:56

Koronavirüs tedbirlerinde KKTC'de kafalar karışık! Bakanlar Kurulu topu Üst Komite'ye attı

Sağlık Bakanlığı'na bağlı Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi'nin tavsiyeleri için toplanan Bakanlar Kurulu herhangi bir karar vermedi. Toplantı sonrası Başbakan Saner, Üst Komite'nin bugün yapacağı toplantıda çıkacak kararların uygulanacağını söyledi. Gözler bu kez Üst Komite toplantısında...

Koronavirüs tedbirlerinde KKTC'de kafalar karışık! Bakanlar Kurulu topu Üst Komite'ye attı

Bakanlar Kurulu'ndan karar çıkmadı... Top Üst Komite'de
Bakanlar Kurulu’nun Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi’nin ek tedbir önerilerini değerlendirmek üzere gerçekleştirdiği toplantı sonrası açıklama yapan Başbakan Ersan Saner, Üst Komite’nin yarın tekrar toplanarak, bir karar üreteceğini söyledi. Saner, vakalardaki artışın tedbirlerin alınması adına bir zorunluluk oluşturacağını da aktardı.

Bakanlar Kurulu’nun Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi’nin ek tedbir önerilerini değerlendirmek üzere gerçekleştirdiği toplantı sona erdi...

Toplantı sonrası basına açıklama Başbakan Ersan Saner, Girne'deki vaka artışı ve ülke genelindeki tedbirleri görüşmek üzere bugün Üst Komite'yi de davet ederek, bir toplantı gerçekleştirdiklerini aktardı.

Üst Komite’nin yarın tekrar toplanarak, bir karar üreteceğini söyledi. Saner, vakalardaki artışın tedbirlerin alınması adına bir zorunluluk oluşturacağını da aktardı.

Kış ayları nedeniyle vakalarda artış yaşandığına dikkat çeken Saner, "Üst Komite'den, ülkemizde Koronavirüse yakalanan kişilerin temaslılarını sağlık görevlilerine bildirme konusunda ciddi sıkıntılar olduğunu öğrendik" dedi.

İnsanlığın Koronavirüs pandemisinden yorulduğunu ancak halka bir kez daha çağrı yapmak istediğini ifade eden Saner, maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyulmasını istedi. 

Saner, "Üst Komite'nin yarın ürettiği kararları mecliste açıklayacağız" diye konuştu.