Politika
12 Eki 2020 12:50 Son Güncelleme: 12 Eki 2020 12:53

Kudret Özersay siyaseti bırakacak gibi konuştu "Bekletimin altında kaldım"

KKTC Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde beklediği oyu alamayan Kudret Özersay, siyaseti bırakacakmış gibi konuştu. Özersay "Beklentimin altında kaldım, siyasi hayatımı gözden geçirebilirim" dedi.

Kudret Özersay siyaseti bırakacak gibi konuştu "Bekletimin altında kaldım"

KKTC Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde bağımsız aday olarak yarışan Kudret Özersay, beklediği sonucu alamaydığı için siyasi hayatını gözden geçireceğini söyledi. 

Kudret Özersay seçimde %5.74 oranında oya ulaşabildi. Geçerli 110 bin 779 oyun 6356'sını alabildi. Bu sonuç Özersay'ı memnun etmedi. Seçim sonrası yaptığı sosyal medya paylaşımında "Beklentimin altında kaldım, siyasi hayatımı gözden geçirebilirim" dedi. 

KARARIMI ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE VERECEĞİM

Bağımsız Cumhurbaşkanı adayı Kudret Özersay, paylaşımında şunları yazdı:

"Cumhurbaşkanlığı seçiminde ilk sonuçlara göre aldığım oy oranı beklentimin çok altındadır ve benim açımdan siyasi hayatımı da gözden geçirmemi gerektirecek düzeydedir. Ama bu tabloya baktığımda asıl üzüntüm, ülkemin geleceğine dairdir...

Belli ki kutuplaştırma ve gerginlik siyaseti başarılı olmuştur. Demek ki Halkımızın beklentisi daha farklıdır, saygı duyarım, memleketime hayırlı olsun. Bu süreçte ailesinden, işinden gücünden ciddi fedakarlık göstererek yanımda duran tüm yol arkadaşlarıma, destekleyen herkese yürekten teşekkür ederim.

Önümüzdeki günlerde daha kapsamlı bir değerlendirme yapıp bundan sonrasına dair düşüncemi ve kararımı kamuoyu ile paylaşacağım."

ETİKETLER
#Kudret Özersay