KKTC
04 Oca 2021 19:26 Son Güncelleme: 04 Oca 2021 19:31

Kumarhanedeki skandal yılbaşı partisine Sağlık Bakanı soruşturma açıyor

KKTC'de koronavirüs yasakları arasında olmasına rağmen bir casinodaki yılbaşı partisi infial yarattı. Sosyal medyadan paylaşılan görüntüler Sağlık Bakanlığı'nı harekete geçirdi.

Kumarhanedeki skandal yılbaşı partisine Sağlık Bakanı soruşturma açıyor

KKTC'deki koronavirüs yasakları arasında yılbaşı kutlamaları olmasına rağmen bir kumarhanede yapılan skandal partiye soruşturma geliyor. Sağlık Bakanı Ali Pilli, görüntüleri gördüklerini ve soruşturma açılacağını söyledi. 

Sağlık Bakanı Ali Pilli, sosyal medyada infial yaratan yılbaşı gecesi kumarhane görüntüleri konusunda soruşturma açılacağını ifade ederek, “KKTC vatandaşlarının gazinoya girmesi yasaktır bir kere… almamaları gerekirdi” dedi.

Sosyal medyada infial yaratan yılbaşı gecesi kumarhane görüntüleri gündemi meşgul etmeye devam ediyor. Konu meclis genel kurulunda sıklıkla gündeme gelirken muhalefetin sorusu karşısında Sağlık Bakanı Ali Pilli, sosyal medyada infial yaratan yılbaşı gecesi kumarhane görüntüleri konusunda soruşturma açılacağını ifade ederek, “KKTC vatandaşlarının gazinoya girmesi yasaktır bir kere… almamaları gerekirdi” dedi.

Pilli, "Kumarhane konusunda soruşturma açılacak. Ama ülkede kumar yasak değil. Bu bir… Her şeyden önce KKTC vatandaşlarının gazinoya girmesi yasaktır bir kere… Almamaları gerekirdi. Soruşturma açılacak elbette” dedi. Yılbaşı gecesi bir kumarhanede yaşanan eğlence ve yeni yıl kutlamaları görüntüleri sosyal medyanın yanı sıra Türkiye medyasına da "kuralları hiçe saydılar" şeklinde yansımış ve tepkilere neden olmuştu.

O skandal yılbaşı partisine ait görüntüleri aşağıdaki haberdeki videoda izleyebilirsiniz...