Türkiye
14 Kas 2020 09:00 Son Güncelleme: 14 Kas 2020 09:08

Küstahlar yine yaptı! Türkiye'nin parçalanmış haritası ders kitaplarında

Hollanda'da ders kitaplarına sözde parçalanmış Türkiye haritası koyuldu. Türkiye'nin yarısı Kürdistan ve Ermenistan olarak gösterildi. Türk milletvekili "Rüyanızda görürsünüz" diyerek tepki gösterdi.

Küstahlar yine yaptı! Türkiye'nin parçalanmış haritası ders kitaplarında

Hollanda'da bir okulun müfredatında yer alan sözde parçalanmış Türkiye haritası ülkedeki Türk milletvekili Tunahan Kuzu'yu isyan ettirdi. Harita küstahlığının ortaya çıkmasıyla Kuzu "Rüyanızda görürsünüz" diyerek bir paylaşımda bulundu. Milletvekilinin tepkisi üzerine haritanın değiştirileceği söylendi. 

Hollanda'da bulunan bir okulun müfredatında Türkiye'yi parçalanmış gösteren harita tespit edildi. Türk milletvekilinin tepkisi üzerine haritanın değiştirileceği açıklandı.

Hollanda'da Denk Partisi Milletvekili Tunahan Kuzu, sosyal medya hesabından, Rotterdam'da bulunan STC meslek okulunun müfredatında kullanılan Türkiye'nin yarısını Kürdistan ve Ermenistan olarak gösteren haritanın bulunduğu sayfayı paylaştı.

TÜRK MİLLETVEKİLİNİN TEPKİSİ 

Kuzu yaptığı paylaşımda tepkisini Hollandaca ve Türkçe şu şekilde dile getirdi:

"Rüyanızda görürsünüz! Türk ve Türkiye düşmanlığı Hollanda okullarında bakın nasıl bir boyut aldı."

Kuzu'nun tepkisi üzerine yazılı açıklama yapan okul, hatanın düzeltilmesi için söz konusu müfredatın kaldırıldığını ve Türkiye'yi parçalanmış gösteren haritanın değiştirileceğini belirtti.

BİLEREK YAPIMADIK 

Açıklamada, müfredatı hazırlayan öğretmenin haritayı yeterince iyi değerlendirmediği ifade edilerek, bu durumun can sıkıcı olduğu fakat bilerek yapılmadığı savunuldu.