KKTC
11 Mar 2021 08:15 Son Güncelleme: 11 Mar 2021 08:15

Lapta'da karantina otelinde tecavüz! Bu da oldu... Denetim ve güvenlik yok!

Lapta'da karantina otelinde tecavüz skandalı yaşanıyor. Karantina oteli olarak kullanılan River Side adlı otelde yaşanan olaya polis el koydu ve zanlı adliyeye çıkarıldı. Mahkeme tarafından tutuklanan şahıs sırada 'alkollü' olduğunu söyledi.

Lapta'da karantina otelinde tecavüz! Bu da oldu... Denetim ve güvenlik yok!

Lapta'da karantina oteli olarak kullanılan River Side adlı otelde skandal bir olay yaşandı. Karantina altında tutulan bir erkek kişiye diğer bir erkeğin tecavüz ettiği ortaya çıktı. 

Karantina otelinde yaşanan tecavüz olayı adliyeye taşındı. 27 Şubat Cumartesi akşam saatlerinde meydana gelen olay sonrası tutuklanan zanlı A.E tutuklanarak mahkemeye çıkarıldı. Zanlı A.E “cinsel tecavüz” suçlaması ile bugün Girne Kaza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıkarıldı. Mahkeme başlatılan soruşturmanın selameti açısından zanlının 2 gün poliste tutuklu kalmasına karar verdi.

Lapta’da karantina merkezi olarak kullanılan bir otelde tecavüz iddiası ortalığı karıştırdı. KKTC'ye çalışmak için birlikte geldiği arkadaşı M.D’ye tecavüz ettiği iddia edilen A.E tutuklanarak mahkemeye çıkarıldı. İnşaat işçisi olarak ülkeye birlikte geldikleri A.E. ve M.D. koronavirüs karantinası altında tutuluyorlardı. İddiaya göre her iki şahıs karantina otelinde alkol aldı. Ardından da M.D. arkadaşına tecavüz etti. 

Karantina otelinde yan yana odalarda kalan şahısların birlikte alkol almaları karantina merkezlerindeki koşulları ve denetimsizliği yeniden gözler önüne sererken, tecavüz iddiası ülke gündemine bomba gibi düştü.

ODASINA GİDİP TECAVÜZ ETTİĞİ İDDİA EDİLİYOR

Edinilen bilgiye göre, 27 Şubat 2021 tarihinde saat 18.00 sıralarında, Lapta’da, şuan karantina oteli olarak hizmet veren otele ait 425 numaralı odada gözetim altında olan M.D’nin, ülkeye birlikte geldiği ve 424 numaralı odada gözetim altında olan A.E’nin odasında birlikte alkol aldı.

A.E’nin daha sonra alkollü içki tesiri altında sarhoş olduğu bir sırada M.D’nin odasına gidip M.D’ye cinsel tecavüzde bulunduğu iddia edilen olay ile ilgili M.D’nin polise yaptığı şikayet üzerine A.E’nin tutuklandığı öğrenildi.