KKTC
22 Oca 2021 10:58 Son Güncelleme: 22 Oca 2021 11:06

Lapta'da koronavirüs kapanması geliyor! Belediye Başkanı uyardı

Lapta'da yaşanan koronavirüs vakalarının artmasının ardından Lapta Belediye Başkanı Mustafa Aktuğ, esnafla görüşerek kapanma yoluna gideceklerini açıkladı.

Lapta'da koronavirüs kapanması geliyor! Belediye Başkanı uyardı

Lapta Belediye Başkanı Mustafa Aktuğ, tüm çağrılarına rağmen geri dönüş alamadıkları için esnafla birlikte karar alarak Lapta'da koronavirüse karşı kapanmaya gideceklerini açıkladı. 

Bölgesel kapanma taleplerinin olumsuz karşılandığını belirten Lapta Belediye Başkanı Mustafa Aktuğ, eğer yetkililerden olumsuz dönüş olmaya devam ederse bölge esnafıyla anlaşıp bireysel kapanma yoluna gitme konusunda çalışma başlatacaklarını söyledi.

Lapta Belediye Başkanı Mustafa Aktuğ, Genç TV’deki programda açıklamalarda bulundu. 

Son günlerde özellikle Lapta bölgesinde artan Koronavirüs vakaları hakkında konuşan Aktuğ, bölge olarak kapanma taleplerinin arkasında durmaya devam edeceklerinin altını çizerek işin ciddiyetinin farkına varılmasının gerektiğini vurguladı.

Lapta ve Alsancak bölgesi hakkında sorulan soru üzerine Lapta Belediye Başkanı Aktuğ, Lapta özelinde konuşmasının daha doğru olacağını vurgulayarak esnaf dinamiği açısından Lapta ile Alsancak’ın farklı olduğuna işaret etti.

Alsancak bölgesinin otellerin yoğunlukta olduğu bir bölge olduğunu söyleyen Aktuğ, Alsancak Belediye Başkanı Fırat Ataser’in Alsancak bölgesi için yapacağı konuşmaların daha önemli olduğunu söyledi.

Bölgesel kapanma taleplerini düzenli olarak yetkililere ilettiklerini fakat olumlu bir geri dönüş alamadıklarını ifade eden Aktuğ, eğer yetkililerden olumsuz dönüş olmaya devam ederse bölge esnafıyla tek tek anlaşıp bireysel kapanma yoluna gitme konusunda çalışma başlatacaklarını söyledi.