KKTC
11 Mar 2021 08:35 Son Güncelleme: 11 Mar 2021 08:35

Love Erdoğan afişine 'şeytan' yazısını kim yazdı? Polis soruşturma başlattı

KKTC sokaklarındaki reklam panolarına asılan 'Love Erdoğan' afişlerinden birinin üzerine 'diablo' (şeytan) yazıldı. Polis yazanı bulmak için soruşturma başlattı.

Love Erdoğan afişine 'şeytan' yazısını kim yazdı? Polis soruşturma başlattı

KKTC Sokaklarındaki reklam panolarına geçtiğimiz gün yerleştirilen 'Love Erdoğan' afişinin birine 'şeytan' anlamına gelen 'diablo' kelimesi yazıldı. Polis bu yazıyı yazan kişiyi bulmak için harekete geçti. 

ABD'nin New York kentindeki reklam panolarından "Stop Erdoğan" ifadesine karşılık olarak başlatılan afişli "Love Erdoğan" kampanyası geçtiğimiz gün KKTC'de de başladı. Ülkenin ana caddeleri ve meydanlarındaki reklam panolarına 'Love Erdoğan' ifadesinin yer aldığı afişler yerleştirildi. 

AK Parti Gazimağusa Gençlik Kolları Başkanı Abdulaziz Balakan tarafında Gazimağusa'daki reklam panolarına "Love Erdoğan" yazılı afiş astırıldı. Ancak bir süre sonra afişlerden birinde 'şeytan' anlamına gelen 'diablo' kelimesi yazıldı. Erdoğan kelimesinin üstüne boya ile 'diablo' yazan kişiyi bulmak için polis harekete geçti. Bölgedeki kameralar inceleme altına alındı. Görüntüler incelenerek 'diablo' yazan kişinin tespitine çalışılıyor.