Güncel
13 Kas 2019 16:30 Son Güncelleme: 13 Kas 2019 16:31

LTB - YDÜ davası yarına ertelendi

LTB ile YDÜ arasındaki belediye hizmetlerinin ödenmediğine ilişkin dava yarına ertelendi. Dava yarın saat 12.00’de Lefkoşa Mahkemesi'nde görüşülecek.

LTB - YDÜ davası yarına ertelendi

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) ile Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) arasındaki belediye hizmetlerinin ödenmediğine ilişkin dava yarına ertelendi.

LTB’nin, 2006 – 2019 yılları arasında; bazı belediye hizmetleri karşılığında YDÜ’ye kestiği 5 milyon TL’yi aşan fatura, YDÜ tarafından kabul edilmemiş, bunun üzerine LTB mahkeme yoluna gitmiş ve yargı ‘haciz yoluna’ gidilmesini emretmişti.

Haciz kararı üzerine YDÜ yargı yoluna gitmiş ve kararın durdurulması için LTB’ye dava açmıştı. Söz konusu dava, bugün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Kıdemli Yargıç Banu Soyer huzurunda görüldü.

Davada LTB’nin Avukatı Hüseyin Malyalı, zaman ve masraftan tasarruf için, bugüne kadar sunulan ve sunulacak olan emareleri hazırlamak için duruşmanın yarına ertelenmesini talep etti.

Daha sonra söz alan YDÜ Avukatı Hasan Esendağlı, “Meslektaşıma katılıyorum” ifadelerini kullandı.

Avukatların sözleri üzerine Kıdemli Yargıç Banu Soyer, dava ekonomisi açısından, emarelerin hazırlanması açısından talebin uygun gördüğünü belirtti.

LTB ile YDÜ arasındaki dava yarın saat 12.00’ye ertelendi.

ETİKETLER
#ltb #ydü #dava