KKTC
13 Ağu 2020 17:06 Son Güncelleme: 13 Ağu 2020 17:36

Mağusa’da 3 erkek çocuğuna cinsel istismar

Mağusa’da O. K. isimli şahıs 10, 13 ve 15 yaşlarındaki 3 erkek çocuğuna cinsel saldırı ve cinsel istismarda bulunduğu gerekçesi ile tutuklandı.

Mağusa’da 3 erkek çocuğuna cinsel istismar

Mağusa’da 16 yaşından küçük 3 erkek çocuğuna karşı işlendiği iddia edilen cinsel istismar ve cinsel saldırı olayı infial yarattı.

O. K. isimli şahıs 10, 13 ve 15 yaşındaki erkek çocuklarına cinsel saldırıda ve cinsel istismarda bulunduğu iddiası ile şikayet üzerine tutuklandı.

Polis ile birlikte Sosyal Hizmetler Dairesi uzmanları da harekete geçti.

Zanlı bugün Mağusa Kaza Mahkemesi’nde yargıç karşısına çıkarıldı.

Mahkeme yürütülen soruşturmanın salimen devam edebilmesi amacı ile zanlının 1 gün poliste tutuklu kalmasına karar verdi.

Polis, istismara uğrayan daha çok mağdur çocuğun olabileceği yönünde şüphe bulunduğu için Sosyal Hizmetler Dairesi uzmanlarının da araştırmalarının devam ettiğini açıkladı.

Mahkemede söz alan zanlı, çocukların aileleri işlediğinden dolayı bakması için kendisine bırakıldığını, çocuklara abilik yaptığını ve kendisine iftira atıldığını söyleyerek kendini savundu.

ÇOCUKLAR SOSYAL HİZMETLER GÖREVLİLERİNE İFADE VERDİ

Mesele ile ilgili olarak şikayetçi konumunda bulunan çocukların Sosyal Hizmetler ile görüşme yaparak ifade verdiklerini söyleyen Tolgan, yapılan soruşturmada mağdur olabilecek çocukların olmasının muhtemel olduğunu kaydetti.

Bağlantısı olabilecek çocukların Sosyal Hizmetler tarafından soruşturmalarının devam ettiğini kaydeden Tolgan, meselenin polisin bilgisine geldiği andan itibaren birçok ifade temin edildiğini ve temin edilmesi gereken birçok ifade olduğunu belirtti.

Zanlının tasarrufunda bulunan cep telefonunda meseleyi aydınlatabilecek ve mesele ile ilgili emare olabilecek bilgilerin olduğu kanısında olduklarını aktaran Tolgan, bu nedenle zanlının telefonunda inceleme yapılacağını da kaydederek zanlının tutuklu kalmasını talep etti.