KKTC
08 Ara 2020 17:11 Son Güncelleme: 08 Ara 2020 17:23

Maraş'ta çukura düşerek yaralanan Kıbrıs gazisi Mehmet Şükrü Tandoğan vefat etti

Kıbrıs gazisi Türkiye Muharip Gaziler Derneği Genel Başkanı Mehmet Şükrü Tandoğan tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Maraş'ta çukura düşerek yaralanan Kıbrıs gazisi Mehmet Şükrü Tandoğan vefat etti

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Genel Başkanı Mehmet Şükrü Tandoğan 71 yaşında hayatını kaybetti. Tandoğan, 15 Kasım'da düzenlenen KKTC'nin kuruluş kutlamaları sırasında Maraş'ta iki metrelik çukura düşerek yaralanmıştı. Gazi Tandoğan, tedavi gördüğü hastanede vefat etti. 

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Genel Başkanı emekli Piyade Kıdemli Albay Mehmet Şükrü Tandoğan, hayatını kaybetti. 

KKTC'nin kuruluş yıldönümü kutlamaları için Maraş'a gelen Tandoğan, orada 2 metrelik çukura düşünce çenesi kırılmıştı. Tandoğan, Maraş'ta beton kapağın kırılması ile düşmesi sonucu çene kemiği kırılmış ve ağır yaralanmıştı.

Düştüğü çukurdan polisler ve sağlık çalışanları tarafından çıkarılan Tandoğan, ilk olarak Gazimağusa Devlet Hastanesi Acil Servisi'ne, ardından Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Acil Servisi'ne sevk edilmişti.

Burada ilk müdahalesi yapılan Tandoğan, daha sonra Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi'ne yatırılmış, kalp rahatsızlıkları nedeniyle ailesinin isteği üzerine Ankara'dan gelen ambulans uçakla Türkiye'ye getirilmişti.