Güncel
14 Ara 2020 09:06 Son Güncelleme: 14 Ara 2020 09:18

Merkel Almanya'da alkolü yasakladı! Biracı Almanlar şokta!

Başbakan Merkel, Almanya'da alkol tüketimine yasak getirdi. Koronavirüs kapsamları dahilinde ülkesinde 14 günlük sıkı kapanma yasakları getiren Merkel, alkol tüketimine de yasak getirdi.

Merkel Almanya'da alkolü yasakladı! Biracı Almanlar şokta!

Almanya'da Başbakan Merkel, eyalet liderleriyle görüşerek yeni corona virüsü dalgasını engellemek için yasaklar konusunda prensipte anlaşma sağladı. Yasaklar 10 Ocak'a kadar birçok mağazanın ve okulun kapatılmasını öngörüyor.

Korona virüsü salgınına karşı sıkı önlemler alan ve buna rağmen vaka sayısının önüne geçemeyen Almanya’dan kritik bir açıklama geldi… Almanya Başbakanı Merkel, eyaletlerle yaptığı görüşmede yeni ve daha sıkı corona virüsü önlemlerini duyurdu.

Merkel, 16 Aralık’tan 10 Ocak’a kadar mağazaların ve okulların kapatılmasına karar verildiğini duyurdu. Merkel imkanı olan çalışanların evden çalışma sistemine geçmesi gerektiğini de duyurarak, kamuya açık alanda alkol tüketmek de yasaklandı.

Merkel, 16 Aralık’tan 10 Ocak’a kadar kamuya açık alanda alkol tüketilmesini de yasakladı. Mevcut korona virüsü yasaklarının yetersiz kaldığını söyleyen Merkel, “Yeni yasaklar getirmek gerekiyordu” dedi.