Güncel
01 Oca 2021 10:56 Son Güncelleme: 01 Oca 2021 11:09

Noel baba bu kez ölüm taşıdı! 26 kişi hayatını kaybetti

Dünya yeni yıla girerken Belçika'da herkesi şok eden toplu ölüm vakası yaşandı. Geleneksel kıyafetini giyen Noel baba bu kez hediye yerine ölüm getirdi. Koronavirüs taşıyan Noel baba ile temas eden 27 kişi hayatını kaybetti.

Noel baba bu kez ölüm taşıdı! 26 kişi hayatını kaybetti

Belçika’nın Antwerpen kentinde 169 yaşlı ve bakıcısının bulunduğu bir yaşlı bakımevini 5 Aralık tarihinde ziyaret eden bir Noel Baba korona virüsü bulaştırdı. Hastalardan 26’sının hayatını kaybettiği öğrenildi.

Belçika'nın Antwerpen kentinde bir yaşlı bakımevine Noel Baba kılığında gelen kişinin korona virüsü taşıyıcısı olduğunu bilmediği aktarılırken ziyaretten sonra Noel Baba kılığındaki kişiye yapılan korona virüsü testi sonucunun pozitif çıktığı duyuruldu.

Sözcü'den Ali Gülen'in haberine göre, konuyla ilgili olarak ayrıntılı çalışmalar yürütülürken, virolog Marc van Ranst, bakımevinde hastalananların, aynı kaynaktan virüs aldığını saptadıklarını belirtti.

Belçika'da huzurevleri ve yaşlı bakımevlerinde kalanlar, korona virüsünden en ağır etkilenen grup oldu. Salgının başından beri 11 bin 066 yaşlı korona virüsü nedeniyle yaşamını yitirdi. Bu veri, ülkedeki can kayıplarının yaklaşık yüzde 57'sine denk geliyor.