KKTC
30 Ara 2020 16:11 Son Güncelleme: 30 Ara 2020 16:36

Okullarda vaka sayısı artıyor! Kapanma var mı?

KKTC'deki koronavirüs ikinci dalgasında okullarda yayılmaya devam ediyor. 9 Eylül İlkokulu’nda 12 öğrenci ve 7 öğretmenin testi pozitif çıktı. Dün yapılan Bakanlar Kurulu toplantısından okulların kapanmasına dair karar çıkmamıştı. Artan vakalar sonrası yeni karar alınması bekleniyor.

Okullarda vaka sayısı artıyor! Kapanma var mı?

KKTC'nin koronavirüsle imtihanında okullardaki pozitif vaka sayısında artış yaşanıyor. 9 Eylül İlkokulu’nda 12 öğrencinin ve 7 öğretmenin koronavirüs testi pozitif çıktı. 

Bakanlar Kurulu dün yaptığı toplantıda okullarla ilgili gelişmeleri ele almış ardından Başbakan Ersan Saner yaptığı açıklamada kapanmanın söz konusu olmadığını dile getirmişti. Başbakan Saner, açıklamasında vaka sayısında artış yaşanması halinde ara yıl tatilinin erkene çekilebileceğini söylemişti. 

Lefkoşa'daki 9 Eylül İlkokulu’nda pozitif vaka sayısında artış yaşandı. Hafta sonu bir öğretmenin temaslı olması nedeniyle, tüm okula PCR testi yapıldı. Yapılan testlerin sonucunu açıklayan İlköğretim Dairesi Müdürü Hakkı Başarı, 12 öğrenci ve 7 öğretmenin pozitif çıktığını belirtti.

Başarı, Mustafa Çağatay İlkokulu’nda da 1 öğretmenin testinin pozitif çıktığını dile getirerek okula PCR testlerinin yapılmaya başlandığını söyledi.

Başbakan Ersan Saner'in açıklamasının ardından yaşanan bu gelişmeyle birlikte veliler ve öğrenciler şimdi yeni bir karar beklemeye başladı. Erken yarıyıl tatili bu şartlarda gündeme gelecek mi şimdi KKTC'de merak edilen soru bu...