KKTC
20 Ara 2020 16:14 Son Güncelleme: 20 Ara 2020 16:34

Olağanüstü Kurultay'da Ersan Saner UBP Genel Başkanı seçildi... Ankara'dan destek isteyecek

Uzun süredir vekaletle yürütülen başkanlık koltuğu için UBP 12’nci Olağanüstü Kurultay’ını yaptı. Kurultaya tek adayla gidildi. UBP Genel Başkanlığına Ersan Saner seçildi.

Olağanüstü Kurultay'da Ersan Saner UBP Genel Başkanı seçildi... Ankara'dan destek isteyecek

Ulusal Birlik Partisi’nin (UBP) Genel Başkanı'nı bugün yapılan 12. Olağanüstü Kurultay'da seçti. Partinin genel başkan vekili olan Ersan Saner'in tek aday olduğu kongrede beklenen oldu.

UBP Genel Başkanı seçilen Ersan Saner, kurultayın düzenlendiği Lefkoşa Elysium Park Salonu’nda yaptığı konuşmada yakında Türkiye'ye gideceğini söyledi. Başbakan olarak Ankara'ya yapacağı ziyarette KKTC için yardım isteyeceğini anlatan Ersan Saner şöyle konuştu: “Hem oluşan bütçe açığımız, hem sektörlerin ayakta kalması, hem alt yapı çalışması hem salgın sonrasına hazırlık için büyük bir destek isteyeceğim. İyi ki her zaman olduğu gibi Anavatan Türkiye yanımızdadır. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’a, sorunların aşılması için gösterdikleri anlayış ve destek için teşekkür ederim” 

HÜKÜMET KURMAK MÜMKÜN OLMAYABİLİRDİ

UBP 12. Olağanüstü Kurultayı Lefkoşa Elysium Park Salonu'nunda yapıldı. Kurultayda genel başkan adaylığı için tek isim yer aldı. Hamza Ersan Saner UBP Genel Başkanı seçildi. Saner yaptığı konuşmada unları söyledi: "UBP olarak vatansevgisi, halkımıza hizmet anlayışı ile hareket ettik ve hükümetimizi kurduk. Bizim yüksek sorumluluk anlayışımız olmasaydı, bir hükümet kurmak mümkün olmayabilirdi. 11'nci Olağanüstü Kurultay'ımızda eş zamanlı olarak adaylıktan çekilmesiyle birlikte tamamlayamadık. Halkımızın beklentileri doğrultusunda düzgün bir rota çizebildik. Güvenoyumuzu aldık, halka hizmet yoluna koyulduk. Bize yakışanda budur. Bugün Olağanüstü Kurultay'ımızı tamalıyoruz. Bizim davamız bir, gayemiz bir. Çünkü biz UBP'liyiz. Bu davaya inanan, bu davanın savunucusu olan bizler adayımızı Cumhurbaşkanlığı Sarayına uğurladık. Partimize gösterdiğiniz destekten, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'ı seçtiğiniz için teşekkür etmek istiyorum."