Güncel
11 Kas 2020 19:03 Son Güncelleme: 11 Kas 2020 19:57

Oruç Reis için yeni Navtex! 23 Kasım'a dek Doğu Akdeniz'de

Oruç Reis Sismik Araştırma Gemisi için yene Navtex yayınlandı. Gemecilere yapılan duyuraya göre Oruç Reis'in Doğu Akdeniz'deki görev alınındaki araştırma faaliyeti 23 Kasım'a dek uzatıldı.

Oruç Reis için yeni Navtex! 23 Kasım'a dek Doğu Akdeniz'de

Oruç Reis Sismik Araştırma Gemisi için daha önce yayınlanan Navtex yenilendi. 14 Ağustos'ta görev süresinin bitmesi planlanan Oruç Reis için yeni Navtex ile bu süre 23 Kasım4a dek uzatıldı. 

Oruç Reis Sismik Araştırma Gemisi, 23 Kasım'a kadar Doğu Akdeniz'deki görev sahasında çalışmalar yapacak. 

Oruç Reis Sismik aAraştırma Gemisi'nin Doğu Akdeniz'de çalışma yürüteceği alan için 23 Kasım'a kadar sürecek yeni Navtex (denizcilere duyuru) ilan edildi.

İlana göre, Oruç Reis sismik araştırma gemisinin 23 Kasım'a uzatılan Doğu Akdeniz'deki çalışmalarına, Ataman ve Cengizhan isimli gemiler eşlik etmeyi sürdürecek.

Oruç Reis sismik araştırma gemisi, doğal kaynak aramaları başta olmak üzere her türlü jeolojik, jeofizik, hidrografik ve oşinografik araştırmaları gerçekleştirebiliyor.

Dünyadaki tam donanımlı ve çok amaçlı ender araştırma gemilerinden biri olan Oruç Reis'te, 2 ve 3 boyutlu sismik, gravite, manyetik jeofizik araştırmaları yapılabiliyor. Gemi, 8 bin metre derinliğe kadar 3 boyutlu, 15 bin metre derinliğe kadar iki boyutlu sismik operasyonları gerçekleştirebiliyor.