Türkiye
12 Eki 2020 08:01 Son Güncelleme: 12 Eki 2020 09:00

Oruç Reis Türk donanması ile Akdeniz'de! Sismik araştırmalara kaldığı yerden devam

Oruç Reis Türk donanması ile Akdeniz'de! Sismik araştırmalara kaldığı yerden devam edilecek. Türkiye tarafından ilan edilen Navtex ile Oruç Reis sismik araştırma gemisi 22 Ekim'e kadar Meis Adası'nın güneyinde görev yapacak.

Oruç Reis Türk donanması ile Akdeniz'de! Sismik araştırmalara kaldığı yerden devam

Oruç Reis Sismik Araştırma Gemisi bir aylık aradan sonra yeniden Akdeniz'e yola çıkıyor. Türkiye'nin yayınladığı NAVTEX ile Oruç Reis, 12 Ekim saat 23.00'a dek Meis Adası'nın güneyinde sismek araştırma faaliyetlerinde bulunacak. 

12 Eylül'de bakım ve onarım için Antalya Limanı'na çekilen Oruç Reis Sismik Araştırma Gemisi yeniden Akdeniz'de... Oruç Reis'in görevi sırasında Türk donanmasına bağlı savaş gemileri de bölgede yer alacak. Havadan da kontroller de yapılarak Yunanistan askeri birliklerinin tacizlerine karşı önlemler alınacak. 

Ege Denizi'nde Türkiye ve Yunanistan arasındaki gerilim devam ederken bakıma çekilen Oruç Reis Sismik Araştırma Gemisi bir aylık aradan sonra Antalya Limanı'ndan Akdeniz'e açılıyor. Görev yeri Meis Adası'nın güneyi olarak bildirildi. 

Ataman ve Cengizhan gemileri de Oruç Reis'in yolculuğunda yardımcı gemiler olarak yanında seyredecek. Sismik araştırma faaliyetlerinin 22 Ekim saat 23.00'de sonlandırılması planlanan Oruç Reis için yeni navtex ile faaliyet süresi uzatmasının gelebileceği de belirtiliyor.