Güncel
18 Haz 2020 18:06 Son Güncelleme: 18 Haz 2020 19:23

Özel jet soruşturmasında ilk bilgiler geldi

Başbakanlık’tan yapılan açıklamada, Başbakan Tatar’ın, Polis Genel Müdürü Manavoğlu ile Meclis’te görüştüğü ve “Özel jet soruşturması” ile ilgili ilk bilgilerin kendisine iletildiği açıklandı.

Özel jet soruşturmasında ilk bilgiler geldi

Başbakanlık Basın Bürosu’ndan yapılan açıklamada, Başbakan Ersin Tatar’ın PGM’ye verdiği talimatla başlatılan “özel jet soruşturması” konusundaki ilk bilgilerin, PGM Müdürü Süleyman Manavoğlu tarafından bizzat Tatar’a iletildiği açıklandı.

Yapılan açıklamada, bugün Cumhuriyet Meclisi Şeref Salonu’nda gerçekleşen görüşmede, “son günlerde ülkede meydana gelen asayiş olayları, kazalar, Polis’teki terfiler ve Polis Genel Müdürlüğünün sorumluluk sahasındaki diğer konuların” görüşüldüğü ifade edildi.

Açıklamanın sonunda ise, “Polis Genel Müdürü Manavoğlu görüşmede, Başbakanın talebi üzerine başlatılan özel soruşturmanın ilk bilgilerini de Başbakan Ersin Tatar ile paylaştı” ifadelerine yer verildi.

Başbakanlık’tan servis edilen açıklama şöyle:

“Başbakan Ersin Tatar bugün Cumhuriyet Meclisi toplantısı sırasında Polis Genel Müdürü Süleyman Manavoğlu’nu kabul ederek bir süre görüştü.

Meclis Şeref salonunda gerçekleşen görüşmede son günlerde ülkede meydana gelen asayiş olayları, kazalar, Polis’teki terfiler ve Polis Genel Müdürlüğünün sorumluluk sahasındaki diğer konular görüşüldü.

Polis Genel Müdürü Manavoğlu görüşmede, Başbakanın talebi üzerine başlatılan özel soruşturmanın ilk bilgilerini de Başbakan Ersin Tatar ile paylaştı.”