KKTC
05 Ara 2020 13:47 Son Güncelleme: 05 Ara 2020 14:14

Özyiğit Cumhurbaşkanı Tatar ile görüştü ağır konuştu: Bu çadır tiyatrosu artık sona ersin

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, hükümet kurulması için üçüncü kez görevlendirme yapmadan önce siyasi parti temsilcileri ile görüşüyor. Bugün TDP Genel Başkanı Cemal Özyiğit'i kabul ederek görüştü. O görüşme sonrası Özyiğit ağır konuştu: "Bu çadır tiyatrosu artık sona ersin"

Özyiğit Cumhurbaşkanı Tatar ile görüştü ağır konuştu:  Bu çadır tiyatrosu artık sona ersin

Cumhurbaşkanı Tatar, hükümet kurma görevlendirmesi öncesi bugün TDP Genel Başkanı Cemal Özyiğit'i kabul etti. Görüşme sonrası basına açıklama yapan Özyiğit ağır konuştu: Bu çadır tiyatrosu artık sona ersin!

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Başkanı Cemal Özyiğit yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Tatar'a KKTC'deki hükümetsizliğin sorumlusunun kendisinin olduğunu söylediğini belirtti.

Özyiğit "Doğrusu biz üçüncü tur görüşmeleri beklemiyorduk. Perde gerisinde bir takım pazarlıklar yapılıyorsa, artık bu halka daha fazla saygısızlık edilmesin. Eğer bir uzlaşı sağlandıysa bu kadar şeye gerek yok. Toplumun zamanından çalınıyor. Gelirler Cumhurbaşkanı'na uzlaştıklarını belirterek görevi isterler. Daha fazla abesle iştigal edilmesin. Topluma saygısızlık edilmesin." dedi. 

Yeni hükümetin kurulamaması durumu ortaya çıkarsa da erken seçimin yapılması gerektiğini anlatan Cemal Özyiğit “Artık bu çadır tiyatrosu durumuna son verilmeli” diye konuştu. 

Ulusal Birlik Partisi ile bir hükümette bulunmayacaklarını söyleyerek UBP’ye karşı tavırlarının net olduğunu vurgulayan Özyiğit, TDP’nin açıkladığı ilkeler noktasında herhangi bir tutum değişikliği olmayacağına işaret ederek, “TDP’nin ilkeleri partilere göre şekillenmez, nettir” ifadelerini kullandı.