KKTC
14 Oca 2021 09:58 Son Güncelleme: 14 Oca 2021 10:05

Özyiğit'ten Cumhurbaşkanına aşı eleştirisi: "Sağlığı politikaya alet edecek kadar kendinden geçti"

TDP Genel Başkanı Cemal Özyiğit, Cumhurbaşkanı Tatar'ın AB aşılarının Güney Kıbrıs Rum Kesiminden gelmesini kabul etmeyeceklerini açıklamasını eleştirdi. Özyiğit "Ersin Tatar, sağlığı politikaya alet edecek kadar kendinden geçti"

Özyiğit'ten Cumhurbaşkanına aşı eleştirisi: "Sağlığı politikaya alet edecek kadar kendinden geçti"

TDP Genel Başkanı Cemal Özyiğit, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'ın AB'den gelecek aşılarla ilgili yaptığı “AB'den gelecek aşı konusunda muhatabımız Rum Yönetimi değil, AB’dir” açıklamasını eleştirerek, Ersin Tatar'ın sağlığı politikaya alet edecek kadar kendinden geçtiğini söyledi.

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Başkanı Cemal Özyiğit, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'ın “AB'den gelecek aşı konusunda muhatabımız Rum Yönetimi değil, AB’dir” açıklamasının ardından sosyal medyadan bir paylaşımda bulundu.

"Cumhurbaşkanı ağzından çıkanları en azından bir vicdan filtresinden geçirmez mi?" diye soran Özyiğit, Cumhurbaşkanı Tatar'ın sağlığı politikaya alet edecek kadar kendinden geçtiğini öne sürdü.

Özyiğit'in sosyal medyadan yaptığı paylaşım şöyle:

"Cumhurbaşkanı Tatar Avrupa Birliği'nden gelecek Koronavirüs aşılarının Rum tarafı üzerinden gelmesi durumunda bu aşıları kabul etmeyeceğini söylemiş.

Belli ki Sayın Tatar siyasi ezberinden konuşmuş, yıllarca Kıbrıs Türkünü bir adım ileri götürmeyen hamaseti böylesi önemli bir konuda bile tekrarlama ihtiyacı hissetmiş.

Yine de insan bir durup düşünmez mi; 'ben bu cümleleri halkımın sağlığını ilgilendiren bir konu için sarfediyorum' diye.

Cumhurbaşkanı ağzından çıkanları en azından bir vicdan filtresinden geçirmez mi?

Sn. Tatar belli ki geçirmiyor, ihtiyaç da hissetmiyor.

Bunun bir hak olduğunu bile unutuyor.

Sağlığı politikaya alet edecek kadar kendinden geçiyor."