Güncel
20 Kas 2020 08:00 Son Güncelleme: 20 Kas 2020 08:38

Papa Instagram'da çıplak modeli beğendi ortalık karıştı!

Katolik Kilisesi lideri Papa Francesco'nun Instagram hesabından, Brezilyalı ünlü bir modelin fotoğrafının beğenildiği ortaya çıktı. Çıplak model "Cennete gideceğim" diye sevindi ama Vatikan Instagram yönetiminden açıklama istedi.

Papa Instagram'da çıplak modeli beğendi ortalık karıştı!

Dünya bu olayı konuşuyor. Papa, çıplak modelin fotoğrafını like'layınca ortalık karıştı. Ünlü Brezilyalı model Natalia Garibotto'nun Instagram profilinde, fotoğrafları kimlerin beğendiğine bakan bir kullanıcı, tüm dünyayı şoke eden bir detay keşfetti.

Papa da fotoğrafı beğenenler arasındaydı... Katolik Kilisesi lideri Papa Francesco'nun Instagram hesabından, Brezilyalı ünlü bir modelin fotoğrafının beğenildiği böylece ortaya çıktı.

Dünyayı şoka sokan haber, kısa sürede tüm dünyaya yayıldı. Önce sosyal medyada gündem olan olay, gazete manşetlerine kadar sıçradı.

Kısa süre sonra beğeni geri alınsa da durumun fark edilmesi üzerine Vatikan, Instagram yönetiminden açıklama istedi.

Instagram'da sıklıkla bikinili ya da iç çamaşırlı fotoğraflarını paylaşan Natalia Garibottoisimli modelin geçen ay yayımladığı bir fotoğrafın "Papa tarafından beğenildiği" 13 Kasım'da fark edildi.

Katolik haber ajansı CNA, olayla ilgili Vatikan'dan bilgi istemeleri üzerine 14 Kasım'da Papa'nın beğenisinin geri çekildiğini yazdı.

CNA ajansı, Papa'nın Instagram hesabının bir ekip tarafından yönetildiğini ve bu olay sonrası Vatikan'ın hesabın kullanımıyla ilgili inceleme başlattığını yazdı.

Vatikan basın bürosu ise söz konusu fotoğrafın beğenilmesinin Vatikan içinden yapılmış bir eylem olmasına ihtimal vermediklerini belirtti.

Basın bürosu, yüz milyonlarca kullanıcısı olan sosyal medya platformu Instagram'dan konuyla ilgili açıklama talep ettiklerini kaydetti.

'En azından cennete gideceğim'

27 yaşındaki model Natalia Garibotto, Papa'nın fotoğrafını beğendiği yönündeki bir haberi, "En azından cennete gideceğim" yorumuyla paylaştı.

Papa Francesco'nun Instagram'daki resmi hesabı "franciscus" 7.4 milyon kişi tarafından takip ediliyor.

Ünlü model Natalia Garibotto'nun da Instagram'da 2.3 milyon takipçisi bulunuyor.