KKTC
13 Oca 2021 10:11 Son Güncelleme: 13 Oca 2021 10:27

Rauf Raif Denktaş vefatının 9. yılında anılıyor

KKTC'nin kurucu lideri Rauf Raif Denktaş bugün aramızdan ayrılışının 9. yılında törenle anılıyor. Vefatının ardından geçen dokuz yıl sonra da Onun gösterdiği hedef ve tavsiyeler geçerliliğini koruyor. Bu mana ve düşünceyle Kıbrıs Türkü kurucu devletinin kurucu liderini şükran ve rahmetle anıyor.

Rauf Raif Denktaş vefatının 9. yılında anılıyor

KKTC Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş vefatının 9. yılında törenle anılıyor. Kıbrıs'ta Türk davasını ölümünün son anına kadar savunan Denktaş için anma törenleri düzenleniyor. İlk tören Rauf Raif Denktaş Anıtı önünde saat 10.08’de yapılıyor. 

Tören, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ve Denktaş’ın ailesi tarafından anıta çelenk sunulmasıyla başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı eşliğinde bayraklar göndere çekilip yarıya indirildi.

Ardından, Cumhurbaşkanı Tatar, Anıt Özel Defteri’ni imzaladı. Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş’ı anma töreni, oğlu, DP Milletvekili Serdar Denktaş’ın ve Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın konuşmalarıyla tamamlandı.

Tören, Bakanlar Kurulu’nun aldığı koronavirüs önlemleri çerçevesinde, maske ve mesafe kurallarına uygun olarak gerçekleştirildi.